תחרות רכיבת אופניים
תחרות רכיבת אופניים צילום: Stock

פעם ב-74 שנים. אחרי משחקי האולימפיאדה בטוקיו שביפן, אליפות אירופה בכדורגל שתוכננה להתקיים בארבע מדינות במקביל, טורניר ווימלבדון, הרולאן גארוס ואליפות העולם באתלטיקה, גם מירוץ האופניים היוקרתי ביותר בעולם, 'הטור דה פראנס' יידחה.

בניגוד לשלל אירועי הספורט היוקרתיים ביותר בעולם, מירוץ האופניים היוקרתי יידחה רק בחודשיים, כשזה יפתח בסוף חודש אוגוסט ועד לסוף ספטמבר.

בתחילה קיוו מארגני המירוץ בצרפת כי הטורניר לא ידחה בשל העובדה כי זה תוכנן להתקיים בסוף חודש יוני, תאריך בו על פי רוב ההערכות צפויות תחרויות הספורט בעולם לשוב להתקיים גם אם תחת מגבלות מסויימות.

ההכרזה של נשיא צרפת, עמנואל מקרון אמש על ביטול כל האירועים הכרוכים בהתקהלות ציבורית עד אמצע חודש יולי לכל המוקדם, הביא את מארגני המירוץ להודיע על דחייה בתקווה שיוכלו לקיים את המירוץ עם נוכחות קהל רב ככל הניתן.

למעשה, בהחלטתם על דחיית המירוץ, שיחזרו המארגנים את ההחלטה לפני 74 שנים, כשאז היה זה ב-1946 כשצרפת עוד התאוששה מנזקי מלחמת העולם השניה.

אם המרוץ אכן ייצא לפועל במועד החדש הוא יתקיים במסלול זה ויסתיים במקביל לפתיחת טורניר הרולאן גארוס לא רחוק מנקודת הסיום של הטור - השאנז-אליזה, שער הניצחון.

"אנו רוצים להודות לכל המעורבים, שותפי הטור דה פראנס, זכייני השידור וכל הרשויות המקומיות על התמיכה", מסרו מארגני המרוץ, "כולנו מקווים שטור דה פראנס 2020 יעזור לפתוח דף חדש לאחר התקופה הקשה שאנו חווים בזמנים אלו".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7