נורית ויאיר דאהן מארחים את המימונה
נורית ויאיר דאהן מארחים את המימונה צילום: מרכז ישיבות בני עקיבא

גם השנה כבכל שנה, חוגגים מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא את חגיגת המימונה המסורתית בנוכחות הרב חיים דרוקמן, שר הביטחון נפתלי בנט, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ ושר החינוך הרב רפי פרץ.

החגיגות השנה יתקיימו באופן שונה, כאשר מוקד החגיגה והכנת המופלטות והמאכלים המסורתיים יהיה במשפחת דאהן ביישוב עץ אפרים וכל אחד מהמשתתפים ישהה בביתו וישתתף בשיחת זום שתשודר בלייב בעמוד הפייסבוק של הרשת. את הערב ילווה הפייטן יעקב מאיר אלקובי.

אלחנן גלט מנכ"ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא אמר כי "האחדות של כלל ישראל גם במנהגי המימונה והדלת הפתוחה, יחד עם האמונה שהאירוע הזה משדר - זהו לב ליבה של התקופה הזו. אני מבקש בערב הזה לתת חיזוק וחיבוק מיוחד של דאגה וקירבה מכל החברה הישראלית ליהדות התפוצות שנמצאים רחוק מאיתנו. וכמובן חיבוק נוסף לאזרחים הותיקים, כל אחד הסבא והסבתא שלו שאנחנו כל כך אוהבים. בשם כל צוותי החינוך ותלמידי הרשת אני מברך אותם בתרבחו ותסעדו".

נורית ויאיר דאהן הוסיפו, "מסורת של שנים יש להמשיך. עשר שנים זכינו לפתוח את ביתנו ולארח את מורינו ורבינו הרב דרוקמן שליט"א עם הנהלת מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא, ביתנו היה פתוח לכולם באוירה צבעונית, שמחה ומיוחדת. השנה בעקבות המצב נתכנס כל אחד בביתו, אך לא ויתרנו על המסורת ועל ברכתו של הרב ואנו ממשיכים את המסורת גם בזום. מאחלים ומייחלים שבשנה הבאה נחזור ונמשיך את המסורת ונזכה לפתוח שוב את ביתנו לכולם, בבריאות ובשמחה. תרבחו ותסעדו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו