מחקר שפורסם בפורבס: ישראל המדינה הבטוחה ביותר מקורונה

המגזין הכלכלי 'פורבס' פרסם מחקר המדרג כיצד 60 מדינות מתמודדות עם נגיף הקורונה.

ערוץ 7 , כ"א בניסן תש"פ

יעקב ליצמן
יעקב ליצמן
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

מחקר שפורסם במגזין ‘פורבס’ מציג ניתוח מקיף הבוחן את הצעדים שננקטו במדינות שונות בעולם, במסגרת המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה.

במחקר מדורגות 60 מדינות על פי חתכים שונים: המדינות הבטוחות, המסוכנות, אלו שבהן יעילות הטיפול גבוהה או נמוכה וכן שוקללה גם התמיכה הממשלתית.

ישראל, מדורגת בפרמטר הראשון כמדינה הבטוחה ביותר בעולם מפני הנגיף. במקום השני אחריה נמצאות גרמניה, דרום קוריאה ואוסטרליה. סין ממוקמת במקום החמישי.

במדד הסיכון דורגה איטליה כמסוכנת ביותר ואחריה ארה"ב, בריטניה, ספרד וצרפת.

בבחינת יעילות ההסגר במדינה ישראל קיבלה ציון גבוה על ההגבלות שהטילה והאכיפה עליהן וציון נמוך יותר לגבי התמיכה הכלכלית שנתנה לאזרחיה במהלך ההסגר.

בבחינת היעילות הממשלתית, זכתה ישראל לציון גבוה לגבי יכולותיה.

שר הבריאות יעקב ליצמן הביע שביעות רצון מהנתונים, "הגענו ליעד שהצבנו לעצמנו לביצוע 10,000 בדיקות ביום לפחות. זו הזדמנות מצויינת לשבח את הצוותים הרפואיים שפועלים מסביב לשעון בתנאים לא פשוטים למען אזרחי ישראל. נמשיך במגמה זו בכל הכוח, בעזרת השם".

"אני מלא הוקרה והערכה לכם, אזרחי ישראל היקרים, שמתמודדים בגאווה ובעוז בתקופה קשה ביותר, רובם המוחלט נשמעים להנחיות ושומרים על הוראות משרד הבריאות שמטרתם מניעת התפשטות התחלואה, ומשמעותם הצלת חיי אדם. תודה אישית לכל המתעניינים בשלומי. ברוך השם אני ורעייתי בטוב ומרגישים מעולה. זו העת לחזור ולהדגיש כי החובה מוטלת על כל אחד ואחת להמשיך ולשמור על כל ההנחיות כדי שלא נגיע לסכנת חיים בהתפשטות הנגיף חלילה. אני שולח תנחומים למשפחות הנפטרים, וברכת רפואה שלימה לכל החולים. כולנו איתכם בשעה קשה זו".

יחד ובאחדות בין כל האוכלוסיות והמגזרים, ננצח את הנגיף ונחזור בקרוב לשיגרה בטוחה ובריאה", סיכם ליצמן.