דאגה בהתיישבות מהמו"מ הקואליציוני

ראש מועצת שומרון יוסי דגן במכתב בהול לראש הממשלה: "לא מצליחים לקבל תשובות ברורות, לא נסכים לממשלה שתאפשר הקפאת בנייה בפועל".

ערוץ 7 , כ"ב בניסן תש"פ

חושש. דגן
חושש. דגן
Photo by Yonatan Sindel/Flash90     

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, הוציא הבוקר (חמישי) מכתב חריף לראש הממשלה בו הוא קורא לו שלא לוותר בפועל על הבנייה בהתיישבות ולהשאיר את השליטה בנושא בידי הליכוד.

במכתבו הוא כותב, "ראשית אני מחזק את ידיך בהקמת ממשלה, מדינת ישראל צריכה ממשלה, אנחנו צריכים ממשלה. יחד עם זאת צריך לשים לב שבמירוץ להקים את הממשלה לא נעשה וויתורים בנושא ההתיישבות".

לדבריו, "על אף כל הניסיונות לקבל תשובות ברורות, לא הצלחנו לקבל אותן. החלת ריבונות היא הדבר החשוב ביותר בעת הזו ואנו מודים לך על הנחישות בה אתה מקדם את הנושא, עם זאת לא ניתן להפקיר עד להחלת ריבונות וגם לאחריה את נושא הבנייה, התשתיות, הסדרת ההתיישבות הצעירה, ומניעת הקמת מדינה 'פלסטינית'".

"מנגנון המוציא את השליטה מידי הליכוד ומידי ראש הממשלה בכל נושא הבנייה ביו"ש, בנושא התשתיות ההתיישבות הצעירה ואכיפת בנייה בלתי חוקית של הרשות הפלסטינית, תביא בפועל להקפאת בנייה ולחיזוק והרחבת מדינה 'פלסטינית' על שטחי המולדת", טען דגן במכתבו לנתניהו.

"אתם נקראים כאן לגלות אחריות ולהבטיח שהנושא יוסדר מראש בקווי היסוד של הממשלה או לחלופין שימונה שר מטעם הימין לנושאים אלו. לא נקבל ממשלה שתדבר חלקות על החלת ריבונות ביד אחת וביד השניה תבצע הקפאת בנייה והקמת מדינה 'פלסטינית'. אני קורא לך אדוני ראש הממשלה, להידרש לנושא הזה במשא ומתן מול השותפים הקואליציוניים ולא להפקיר את ההתיישבות", סיכם דגן.

גורמים בהתיישבות סיפרו כי המכתב יצא לאחר שראש מועצת שומרון וראשי רשויות נוספים ניסו לקבל תשובות מראש הממשלה אבל לא הצליחו לקבל תשובות מראש הממשלה ומאנשים סביבו. "החשש שלנו מבוסס. לא נשאיר דבר ליד המקרה. ההתיישבות חשובה מכדי שניפול בפרטים הקטנים", אומר דגן