תלונה: הפריצה לתפילה - בלתי חוקית

פריצת המשטרה לבית האחים הזמרים בבני ברק הולידה תלונה למח"ש. ארגון 'בצלמו': "גם לחרדים יש זכויות אדם".

ערוץ 7 , כ"ב בניסן תש"פ

יועמ"ש ארגון בצלמו, עו"ד מיכאל ליטווק, הגיש תלונה למח"ש בעקבות פריצת השוטרים לבית הזמרים החרדים יולי ורולי דיקמן בערב חג שביעי של פסח.

האחים שידרו מביתם את תפילת החג לתחנת הרדיו "קול חי", כאשר שוטרים פרצו לבית והפסיקו את השידור בטענה שהאחים הקימו רעש חזק וחריג בניגוד לחוק.

בתלונת יועמ"ש בצלמו עו"ד מיכאל ליטווק הובהר כי טענות המשטרה מתייחסות לשעות המנוחה אך בענייננו, המדובר בשעה עשר בבוקר וכי האחים פעלו ברמת הדציבלים המותרת ולא בשעות המנוחה.

"לשוטרים לא הייתה כל סמכות לבצע פריצה לשם הפסקת הרעש" נכתב בתלונה, עו"ד ליטווק הוסיף והדגיש כי מדובר בחדירה חמורה לפרטיות ובהתנהלות דורסנית נעדרת בסיס חוקי.

לדבריו, "רמיסת זכויות האדם באירוע התבטא במגוון דרכים נוספות. בתלונה נדרש ממח"ש למצות את הדין עם השוטרים, להוציא הודעת התנצלות ולחדד את הנהלים ולהזהיר הזהר היטב את השוטרים כי אין חוק במדינת ישראל האוסר השמעת תפילה".

ממשטרת ישראל נמסר:

''השוטרים הוזעקו למקום בעקבות דיווחים חוזרים ונשנים שהתקבלו במוקד 100 של המשטרה מתושבי המקום אודות רעש חזק מאוד באמצעות רמקולים שהוצבו במרפסת דירה בעיר בני ברק. עם הגעת השוטרים והתרשמותם כי אמנם מדובר ברעש חזק וחריג בניגוד לחוק, פנו למחזיק המקום בכדי שינמיך את עוצמת המוזיקה וכך עשה תחילה. לאחר עזיבת השוטרים את המקום, התקבלו פניות נוספות מאזרחים שדיווחו כי המוזיקה הוגברה שוב כפי שהיה קודם לכן. השוטרים שבו למקום ודפקו על הדלת במטרה להפסיק את ביצוע העבירה, אולם אלו שהיו בדירה והקימו את הרעש, לא פתחו את הדלת והתעלמו, ולכן נאלצו השוטרים להיכנס לדירה דרך המרפסת. למרות האמור, הסתפקו השוטרים באזהרה נוספת תוך ניתוק מערכת ההגברה ללא מתן דו״חות. נדגיש כי פעילות אכיפה זו אינה קשורה לתקנות לשעת חירום או למניעת התפשטות נגיף הקורונה כלל''.