פייסבוק תזהיר: "פייק ניוז"

פייסבוק כי תתריע בפני משתמשים שסימנו "לייק" או שיתפו חדשות מזוייפות בנוגע לקורונה, על מנת למנוע פגיעה בחיי אדם.

ניסן צור , כ"ב בניסן תש"פ

פייק ניוז
פייק ניוז
צילום: ISTOCK

פייסבוק מתגייסת למלחמה בחדשות המזויפות: הרשת החברתית תזהיר ותשלח התראות לגולשים שיסמנו "לייק" לחדשות מזוייפות בנושא הקורונה.

על פי הודעת החברה, משתמשי הרשת החברתית שיסמנו "לייק", ישתפו, יגיבו או יגיבו בעזרת אימוג'י מסויים לפוסטים שיכילו מידע שגוי שעלול להיות מסוכן לבריאותם, יקבלו התראה מיידית מפייסבוק על מנת למנוע פגיעה קשה בבריאותם.

ההתראות יתמקדו בעיקר במי שסימן לייק או שיתף פוסטים המציעים "תרופות לקורונה" או טוענים נגד הבידוד או הריחוק החברתי. פייסבוק תפעל להסיר פוסטים כאלו מהרשת החברתית, ותשלח התראה לגולשים שסימנו "לייק" או שיתפו את הפוסט השגוי.

גיא רוזן, סגן נשיא פייסבוק לענייני טוהר המידות, כתב בבלוג שלו כי "אנו מתחילים להראות התראות בפיד החדשות של משתמשים שסימנו "לייק" או הגיבו על מידע שגוי בנוגע לוירוס הקורונה שאותו הסרנו מאז. ההתראות שלנו יחברו את המשתמשים אל מיתוסים שהופרכו על ידי ארגון הבריאות העולמי, לרבות כאלו שהסרנו מהפלטפורמה שלנו לאחר שהובילו לפגיעה פיזית קשה.

''אנו רוצים לחבר אנשים שיתכן וקיימו אינטראקציה עם מידע שגוי ומזיק בנוגע לוירוס עם האמת ממקורות סמכותיים, במידה והם יראו שוב את המידע הזה מחוץ לפייסבוק. אנשים יתחילו לקבל את ההתראות האלו בשבועות הקרובים", הוסיף רוזן.

גם וואטסאפ, הנמצאת בשליטת פייסבוק, הודיעה בשבועות האחרונים כי תפעיל אמצעים למנוע את הפצת החדשות המזוייפות בנוגע לוירוס הקורונה, לרבות הגבלת מספר הפעמים בהן ניתן להעביר הודעה שהתקבלה בנוגע לקורונה.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il