ה"איחול" של יאיר נתניהו למפגיני השמאל

ניצן הורוביץ צייץ תמונה מהפגנת השמאל בתל אביב. בנו של רה"מ הגיב: "מקווה שהזקנים שימותו בעקבות ההפגנה - יהיו רק מהמחנה שלכם"

ערוץ 7 , כ"ב בניסן תש"פ

ה"איחול" של יאיר נתניהו למפגיני השמאל-ערוץ 7
ההפגנה בכיכר הבימה
צילום: מחאת הדגלים השחורים

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, ממשיך לפרסם ציוצים פרובוקטיבים ברשת החברתית, והפעם - בעקבות הפגנת השמאל שהתקיימה הערב (חמישי) בתל אביב.

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ שהשתתף בהפגנת פעילי השמאל בכיכר "הבימה", פרסם תמונה בטוויטר וכתב: ''הפגנה חזקה מאוד עכשיו בכיכר הבימה. נלחמים בשחיתות נאבקים על הדמוקרטיה''.

יאיר נתניהו מתח ביקורת על העובדה שרבים בהפגנה הפרו את הנחיות משרד הבריאות, וכתב: ''מקווה שהזקנים שימותו בעקבות ההפגנה הזאת יהיו רק של המחנה שלכם''.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה לציוץ: ''ראש הממשלה דוחה את הדברים על הסף. במאבק בקורונה אין מחנות, ואסור שיהיו. ראש הממשלה עובד מסביב לשעון כדי לשמור על בריאותם וחייהם של כל אזרחי ישראל, בלי יוצא מן הכלל''.

בהמשך מחק יאיר את הציוץ והסביר: ''כמה עיתונאים טיפשים ופופוליסטים זה לא יאמן. ניצן הורוביץ צילם עצמו מתגאה ב'הפגנה' במימון של אהוד ברק, שלפי כל הגיון אמורה בכלל לא להיות חוקית בימים אלה (מניין בבית כנסת אסור!). אני זעמתי כי אני מבין ש״ההפגנה״ הזאת תוביל כמעט בוודאות למוות של זקנים (מאות אנשים במקום אחד, זה כמעט וודאי מבחינה ססטיסטית).

''אז רציתי להבהיר לו מה המשמעות של מעשיהם! שאשכרה הם מסכנים לא רק את החיים שלנו ושל ההורים והסבים שלנו (שזה הדבר האחרון שמעניין אותם), אלא גם את החיים של ההורים והסבים שלהם! אבל בגלל שאין לי כוח למלחמה מיותרת כזאת וחסרת חשיבות העדפתי למחוק את הציוץ. אל דאגה, הציוץ של ניצן הורוביץ מתגאה במעשה שיוביל למוות של זקנים, נשאר על כנו", כך בנו של נתניהו.

בהפגנת ''הדגלים השחורים'' שהתקיימה בתל אביב השתתפו מאות פעילי שמאל שהביעו מחאה על כוונתו של בני גנץ להקים ממשלת אחדות עם ראש הממשלה נתניהו.

ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין אמר בהפגנה: ״בבלפור יושב בנוחות נאשם בשלושה תיקים פליליים באשמת שוחד, מרמה והפרת אמונים. אותו נאשם בפלילים הוא זה שגורם לדמוקרטיה הישראלית להיחלש, ולשלטון החוק להתערער. עם אפס דוגמא אישית, הנאשם מוביל פוליטיקה צינית ותחמנות חסרת תקדים.

''זו הפוליטיקה שגררה אותנו לשלוש מערכות בחירות ועכשיו אולי רביעית, שכל תכליתן להציל את הנאשם מעמידה לדין כאחד האדם, בפני בית המשפט המחוזי בירושלים״, הוסיף דיסקין.