חבר הכנסת ישראל אייכלר
חבר הכנסת ישראל אייכלרצילום: הלל מאיר/TPS

יש אירועים מכוננים שנחקקים בהיסטוריה. כזה הוא אירוע פצצות ההלם שהושלכו באטימות ואכזריות על ראשה של ילדה בת 7 באיסרו חג פסח בשכונת מאה שערים. האירוע הזה לימד את מי שעוד לא למד, מה כוחה של הסתה וכיצד היא הופכת במהירות להתרת דם.

בשום מגזר אחר, בשום מקום אחר, המשטרה לא הייתה מעזה לפגוע בחפים מפשע כמו שהיא פוגעת נגד חרדים. ההתפרעות הברוטלית שנראתה אתמול במאה שערים כלפי משפחה וילדים חפים מפשע הייתה הופכת לכותרת ראשית ולא הייתה יורדת מסדר היום עד שהאשמים היו עומדים לדין ונכלאים מאחורי סוגר ובריח.

התרענו כבר לפני החג שהשפה בה משתמשים במשבר הקורונה כלפי החרדים, תוביל לפשעים חמורים. מה נורא היה לראות זאת בכל המחסומים ובכל התגובות בתקשורת הקוראות להדביר את החרדים. דמה ונפשה של הילדה בת ה-7 על ראשם של המסיתים בתקשורת ובפקידות השלטונית.

בשעה ששמאלנים מפגינים בחסות המשטרה בת"א ובירושלים, היא מכה במתפללים במצוות בג"צ האוסר תפילה במניין. אין לצפות כאן לצדק או זכויות אדם. אבל מכאן ועד שימוש בנשק בשטח בנוי, נגד אזרחים לא חמושים, ופציעת ילדה חפה מפשע, זה הגבול שכל ציבור אחר היה מתקומם ודורש תגובה יהודית הולמת.

הציבור החרדי אינו אלים ואין לו נשק. אין כוחנו אלא בפה. לכן אנו מתנגדים לכל אלימות נגד השלטון. באותה מידה אנו ניאבק נגד אלימות שלטונית בכל הכלים החוקיים העומדים לרשותנו בארץ ובעולם.

דמם של ילדי מאה שערים לא יהיה זול יותר מדמם של ילדים אחרים בארץ הזאת. כיהודים גלותיים, לא נרים יד על איש, אך אנו דורשים חקירה של הפשע שפגעו בילדה במאה שערים ובילדים אחרים בעבר. יש להפסיק לאלתר את משטר הדיכוי נגד החרדים בכל רחבי הארץ ומחסומיה.