אביו של הדר גולדין:
נתניהו, אל תחמיץ את ההזדמנות

הפרופ' שמחה גולדין, אביו של הדר, השתתף גם היום (שישי) באירוע ״מסדר הדר״ שהתקיים בפעם ה-104 באנדרטת חץ שחור בעוטף עזה.

ערוץ 7 , כ"ג בניסן תש"פ

הוריו של הדר גולדין
הוריו של הדר גולדין
צילום: פלאש 90

שמחה גולדין, אביו של סגן הדר גולדין המוחזק בידי חמאס בעזה, התייחס היום באירוע ״מסדר הדר״ שהתקיים בפעם ה-104 באנדרטת ״חץ שחור״ בעוטף עזה לדיווחים על המגעים בין ישראל לחמאס.

"אנחנו דורשים מראש הממשלה נתניהו שלא יחמיץ את ההזדמנות הקיימת להחזיר את הבן שלי ואת אורון שאול משדה הקרב, ולהשיב גם את האזרחים אברה והישאם. אני גם דורש מהמפקד של הדר היום - הרמטכ״ל כוכבי לפעול לכך שעד יום הזיכרון לחללי צה״ל תושלם המשימה. אני דורש מהמפקד של הבן שלי במלחמת 'צוק איתן', הרמטכ״ל לשעבר בני גנץ, שיחזיר את החיילים שנותרו בעזה חזרה הביתה".

"כך חונכנו, כך חינכתי ורק כך צה״ל ימשיך להיות צבא העם ורק בדרך הזו החברה הישראלית תהיה כור היתוך וערבות הדדית. ראש הממשלה והרמטכ״ל חייבים להפעיל את אחריותם וסמכותם ולהחזיר את החיילים והאזרחים שבידי חמאס.

הקורונה יצרה מצב חדש שבו חמאס צריך אותנו כדי להתמודד עם המגיפה. אי השבת החיילים והאזרחים הוא מעשה אנטי הומניטרי מובהק של חמאס. לא ייתכן שישראל תפעל הומניטרית וחמאס ימשיך להחזיק בחיילים והאזרחים".

כזכור, ביום שלישי דיווח העיתון הלבנוני "אל אח'באר" כי חמאס הודיע שהוא מוכן לספק לישראל מידע אודות גורלם של חיילי צה"ל שנפלו במבצע "צוק איתן", הדר גולדין ואורון שאול, אם ישראל תשחרר 250 אסירים ביטחוניים. על פי הדיווח, בעסקה מעורב מתווך גרמני שהיה מעורב גם בעסקת שחרור גלעד שליט ב-2011.

בחמאס לא מוכנים לדון בשחרורם של האזרחים הישראלים הנמצאים אצלו בשבי, אברה מנגיסטו והישאם אל-סייד.