גנץ: אם יגזר עלינו, נלך לבחירות בראש מורם

יו"ר כחול לבן ויו"ר הכנסת, ח"כ בני גנץ, מתייחס בעמוד הפייסבוק שלו, לניסיונות להקים ממשלה עם הליכוד. הפוסט המלא

ח"כ בני גנץ , כ"ג בניסן תש"פ

גנץ: אם יגזר עלינו, נלך לבחירות בראש מורם-ערוץ 7
בני גנץ
צילום: אלעד מלכה

מי שרוצה בחירות רביעיות– שיגיד. מי שרוצה לגרור את ישראל לטירוף מערכות רק בשביל לקבל עוד כמה מנדטים – שיגיד.

מי שרוצה לבזבז מיליארדי שקלים במקום להעביר אותם למערכת הבריאות, לעצמאים, למפוטרים ולאלה שנותרו חסרי כל בגלל משבר הקורונה- שיתכבד ויגיד. כמו בכל סוף שבוע, כמה מילים ממני אליכם. חשוב לי שתקראו עד הסוף.

מאז הבחירות מתנהל משחק כפול מצד גורמים שונים במערכת הפוליטית. בסוף, אתם צריכים לשאול את עצמכם את השאלה שאני שואל את עצמי כל יום – מה הדבר הנכון למדינת ישראל בימים אלו. מבחינתי, התשובה ברורה.

מי שדואג לישראל לא גורר מדינה שלמה למערכת בחירות בזמן משבר חסר תקדים עם השלכות רפואיות, כלכליות וחברתיות שילוו אותנו עוד תקופה ארוכה. לא הגעתי לפוליטיקה כדי להגיד מה לא ולשבת ביציע, אלא כדי לנווט. הגעתי כדי לדאוג לעתיד טוב יותר לילדינו.

כדי לעשות זאת, בטח בתקופה כל כך קשה, צריך לחתור למגע ולנסות ולהקים ממשלה – תוך שמירה על עקרונות ברזל שלעולם לא נתפשר בהם ובראשם שמירה על הדמוקרטיה ושלטון החוק. אני מוכן לסכן את התדמית הפוליטית שלי כדי לנסות, לא משנה מה יגידו. אותי לא מפחידים בברבורים. הציבור חכם והציבור מבין בדיוק מי פועל למענו ולמען המדינה.

אני מבקש להדגיש. בנוסף לכל הכלים שאנו דורשים למען שמירה על שלטון החוק, אנחנו דורשים גם כלים אמיתיים כדי להיות חלק מרכזי בהתמודדות עם משבר הקורונה והשלכותיו: - יקום קבינט קורונה בהובלה משותפת שלי ושל ראש הממשלה שירכז את כל הטיפול בניגוד למה שקורה כעת בין הגופים השונים.

אנחנו נחזיק את המשרדים הכי משפיעים על ההתמודדות הכלכלית והחברתית עם הקורונה – ביניהם משרד הכלכלה, הרווחה וכמובן תיק הביטחון. - יהיה לנו מקום שווה בקבינט החברתי-כלכלי לגוש הליכוד - נקים קבינט פיוס לאומי שידאג לאחות את הקרעים בחברה הישראלית המפולגת והמפוצלת בטח בתקופה הזו שבה כולנו מתמודדים עם משבר הקורונה. כוחנו באחדותנו. וזה רק חלק קטן.

גם היום אני לא יודע להגיד לכם אם נצליח להקים הממשלה או לא. אני כן יודע להגיד לכם ששותפיי ואני עושים את כל מה שצריך וכל מה שאפשר תוך שמירה על עקרונותינו, כדי שהמדינה תצא מאחד המשברים הגדולים ביותר שחוותה מאז הקמתה.

אם חלילה ייגזר עלינו, נלך לבחירות עם ראש מורם כי כל אדם במדינה יודע שחבריי ואני עשינו הכל, אבל הכל, למען מדינת ישראל בשעת משבר. אני מקווה ומאמין שאזרחי ישראל ידעו להעריך את כוונותיי. אני בא בידיים נקיות ושם את ישראל לפני הכל. שבת שלום לכולם.