חבישת מסכה כמה ימים רצופים עלולה לגרום לחבלות
חבישת מסכה כמה ימים רצופים עלולה לגרום לחבלות צילום: iStock

קווין קלנדר רק בן 13 אבל מאות אלפי אנשי רפואה מרחבי העולם חבים לו תודה. לאחר שנחשף לקשיים של האחיות והרופאים שמסתובבים כל היום עם מסכת פנים כנגד הקורונה, הוא המציא פטנט גאוני ומחלק אותו בחינם לצוותי רפואה בכל העולם.

לפני כחודש התפרסמה ברשתות החברתיות תמונה של אחות בבית חולים באיטליה שריגשה רבים מכל העולם. האחות, אליסיה בונארי, התלוננה שיחד עם העבודה המאומצת בבית החולים, היא גם סובלת מחבלות בפנים שנגרמו מהלחץ שגורמת חבישת מסכה לאורך כל שעות המשמרת הארוכה.

קווין קלנדר, בן ה-13 מקנדה, נחשף לסיפור כמו שאר העולם והחליט לנסות לעזור לצוותי הרפואה. לאחר מאמצים רבים ושבועיים של תכנון, הוא הצליח לעצב כלי פשוט ונוח שיוכל להתאים את המסכה לפנים של החובש. קווין קרא להמצאה שלו "מגיני אוזניים" ובעזרת מדפסת תלת מימד שהייתה לו בבית ופרסם ברשתות החברתיות שהוא מוכן לשלוח מגיני אוזניים לכל מי שצריך. קווין הסביר שעיקר החבלות נגרמות מהלחץ שיוצרות המסכות כאשר הן גדולות או קטנות מדי לפנים של החובש, ובעזרת מגיני האוזניים ניתן להתאים את המסכה לפנים בצורה הטובה ביותר.

קווין הופתע מכמות הפניות שהגיעו אליו בבקשה למגיני אוזניים לאחר שהפוסטים שלו זכו לאלפי שיתופים ברחבי העולם. לאור הביקוש, קווין פרסם באינטרנט את המודל בו הוא משתמש בהדפסת מגיני האוזניים, וביקש מכל מי שיכול להדפיס כמה יותר מגיני אוזניים ולשלוח לצוותי הרפואה.

אז אם גם אתם מחפשים דרך לעזור למאבק בקורונה, אבל אין לכם מדפסת תלת מימד, תזכרו שהעזרה הכי טובה לצוותי הרפואה היא פשוט להישאר בבית ולהקל להם על העבודה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו