נלחמים בנגיף: ישראל מול מצרים

בזמן שהכדורגל בעולם כולו מושבת בשל נגיף הקורונה, בפיפ"א יזמו טורניר צדקה בין מדינות. ישראל הוגרלה לבית עם מצרים, רומניה וטורקיה

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ד בניסן תש"פ

דאבור במדי הנבחרת. יתחרה מול מצרים?
דאבור במדי הנבחרת. יתחרה מול מצרים?
צילום: רויטרס

מאז עזבה את הקונפדרציה של אסיה בסוף שנות ה-70 בשל לחץ המדינות הערביות שסירבו לשחק מולה, לא שיחקה נבחרת ישראל בכדורגל מול נבחרת שכנה ומוסלמית. האם הקורונה היא שתגרום להיסטוריה לחזור על עצמה?

משחקה הביתי הראשון של נבחרת הכדורגל של ישראל, שנקראה בתחילת ימיה נבחרת ארץ ישראל, היה ב-6 באפריל 1934 במסגרת מוקדמות מונדיאל 1934 מול נבחרת מצרים במגרש התמרים שבשכונת מונטיפיורי שבתל אביב. במשחק הובסה הנבחרת הישראלית על ידי השכנה מדרום, שהביסה אותה יום קודם לכן אצלה בקהיר.

86 שנים אחרי, נבחרות ישראל ומצרים עשויות להיפגש שוב למשחק ראש בראש, הפעם - על מסך המחשב.

מדובר ביוזמה חדשה של פיפ"א, ארגון הכדורגל העולמי שהחליטו בעקבות משבר הקורונה ובזמן שענף הכדורגל והספורט כולו מושבת בכל העולם, להקים טורניר צדקה בשם Fifa Enations Stay and Play. בטורניר ישתפו פעולה שחקני FIFA מקצועיים ושחקני נבחרת לאומית בקבוצות משותפות, כאשר נבחרת ישראל תיוצג על ידי חלוצה הישראלי של הופניים הגרמנית, מואנס דאבור ורועי פלדמן, אלוף הארץ ב-Fifa ומדורג 42 בעולם.

דאבור, שזכה לפני שבוע באליפות טורניר פיפ"א בפלייסטיישן מול שחקנים מכל הליגות בעולם, עשוי לשחק מול לא אחר מאשר חלוצה של ליברפול האנגלית, מוחמד סלאח המצרי כשמדינתו הוגרלה למשחק היסטורי מול ישראל.

בעבר התבטא סלאח נגד הבאתו של דאבור לליברפול ואמר כי במידה שיוחתם החלוץ הישראלי-ערבי בקבוצה האנגלית, הוא יעזוב מיידי בשל היותו דאבור שחקן נבחרת ישראל ומייצג את המדיניות הישראלית מול הערבים בכל העולם. מעניין יהיה לראות מה יעשה כעת הכוכב של ליברפול ונבחרת מצרים ואם הקורונה תנצח את הפוליטיקה כמו שניצחה את העולם כולו.

עוד נקבע בהגרלה כי מלבד ישראל ומצרים ששובצו לבית ב', גם נבחרות רומניה וטורקיה יהיו שם והנבחרת שתסיים בראשות הבית תעלה לשלבי הגמר שישוחקו ב-25.4.

הנבחרת הזוכה בטורניר תקבל פרס כספי אותו תתרום לעמותה הקשורה למאבק בנגיף הקורונה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il