עזרה מלב אל לב

אלו ימים של רצף אחד מהלך שלם מורכב וקשה, אך מרומם מאוד. יו"ר העיתון "בשבע" דודו סעדה עם טור אישי. עשרה ימים לעומר תפארת שבגבורה

דודו סעדה , כ"ד בניסן תש"פ

דודו סעדה
דודו סעדה
צילום: ניסים לב

נמצאים אנו בין חג הפסח, ימי הזיכרון לקדושי השואה, לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה ויום העצמאות של מדינת ישראל, ליום בו פסקה המגיפה במותם של תלמידי רבי עקיבא.

אלו ימים של רצף אחד מהלך שלם מורכב וקשה, אך מרומם מאוד. אלו ימים הנוגעים בעדינות בנימי נשמת האומה, בעצבים החלשים והכאובים לצד השמחה. בשעות אלו אנו חייבים להודות על כל הטוב שעושה איתנו הקב"ה בכל יום ויום ובכל שעה. 

בתקופה זו חווינו כולנו את החששות והפחדים מהבלתי נודע על מגפת הקורונה שהיכתה בנו והביאה אותנו לחיבור ואחדות, לדאגה לאחר, לאדם החלש, למבוגר שהסב לבדו בליל הסדר, ולצעירה הנמצאת באי  תאילנדי ומבקשת לשוב לארץ ישראל.

בתקופה זו משפחות רבות נכנסו לבידוד מרצון או שלא מרצונן, חלקן נזקקו לבדיקות לגילוי המחלה או בדיקות שלאחר סיומה של המחלה, חלק מהמשפחות נתקלו בבירוקרטיה, בחוסר ידיעה או הכוונה, שם חיכתה להם קבוצת "חסד פי שבע" אותה נבקש להוקיר כאן.

קבוצת הווטסאפ "חסד פי שבע" מורכבת מאנשי מפתח במגזר הדתי לאומי והוקמה כדי לתת מענה בתחומים מגוונים כמו חינוך, בריאות, כלכלה וחברה. ימי הקורונה הייתה שעתם היפה של אנשי הבריאות בקבוצה אשר היו לעזר רב בתקופת הקורונה. בקבוצה חברים מנהלים בכירים מכל קופות החולים, מנהלי מחלקות בבתי החולים, פראמדיקים במד"א, מתנדבי איחוד הצלה ושאר גופי הסיוע.

כל מידע ושאלה שהייתה לאדם הבודד או המשפחות זכתה למענה מהיר וטיפול מסור של חברי הקבוצה. היו משפחות שנזקקו לסיוע בארוחות או קניית מוצרים וידם של חברי קבוצת "חסד פי שבע" תמיד ידעה לסייע בכל רגע כזה. 

אלו ימים בהם חשנו את החוסן החברתי של עם ישראל בעזרה מלב אל לב מתוך אחדות ורצון של נתינה מבלי לקבל שכר. תבורכו חברי "חסד פי שבע".