מנכ"ל משרד החינוך: "החופש הגדול יקוצר ללא ספק"

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב מגיב לזעמם של ההורים לנוכח תכנית הלמידה מרחוק שמפעיל החל מהבוקר משרד החינוך, "אין כאן שום חובה".

ערוץ 7 , כ"ה בניסן תש"פ

שמואל אבואב
שמואל אבואב
צילום: קובי ריכטר/TPS

מודל הלמידה מרחוק שמפעיל החל מהבוקר (ראשון) משרד החינוך באמצעות בתי הספר עורר בסוף השבוע זעם רב בקרב הורים ומורים, אשר טענו כי הוא מנותק לחלוטין ממציאות החיים בימים אלו.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, הגיב בראיון לרשת ב' לטענות ההורים והסביר כי לא מדובר בקביעות מחייבות, "אין כאן שום חובה, יש סדר יום מאפשר".

"איש לא קבע שמחר מפעילים את חוק חינוך חובה. לילד יש אפשרות להימצא מהבוקר עד הצוהריים בסדר יום חינוכי. זו הצעה לסדר יום, איך בכל זאת יוצרים שגרה במצב המורכב הזה", הוסיף אבואב.

את החובה שהוטלה על המורים לבדוק נוכחות הסביר אבואב ברצון לוודא קשר עם התלמידים, "נוכחות זה דבר נכון, לנסות לברר למה תלמיד לא הצטרף ומה שלומו, אבל אף אחד לא יפעיל סנקציות על נוכחות".

"זה לא מצב אידיאלי, זה מצב חירום. האתגר בכל העולם הוא איך מייצרים למידה מרחוק, זה לא קל בנסיבות האלה אבל מנסים לעשות את המרב", הוסיף.

בנוגע לטענות כי המודל הנכון היה הוצאה כעת לחופש וביטול החופש הגדול אמר אבואב, "החופש הגדול יקוצר ללא ספק. אי אפשר יהיה לייצר לילדים סדר יום רק של לימודים"