עו"ד שי טל
עו"ד שי טל יח"צ

המצב הקשה שבו נמצא המשק הישראלי בעקבות הקורונה, גורר פיטורים נרחבים הן בעסקים גדולים והן בקטנים, בכל רחבי הארץ.

אין ספק שההתמודדות עם הפסקת ההעסקה היא קשה עבור כל אדם, אך במקרים שבהם מדובר בעובדים וותיקים ומבוגרים או בנשים בהריון או במהלך טיפולי פוריות – זה הופך להיות קשה שבעתיים. יתרה מכך, למרבה הצער יש מי ש"רוכב על הגל" של הקורונה ומנצל את המצב בכדי "להיפטר מעובדים" מסוימים על אף תפקודם התקין, זאת בתואנות שונות - שאינן קשורות לצמצום כלכלי בכלל.

סיוע משפטי לעובדים החשים שננקטה נגדם יד קשה שלא בצדק, תוך שהם מופלים לרעה ביחס לעמיתיהם לעבודה, יכול לעשות את ההבדל עבור מפוטרי הקורונה ולתמוך בהם, בעודם מנסים להשתלב מחדש במעגל התעסוקה.

על פיטורים של עובדים בעידן מגפת הקורונה

חשוב שהאוכלוסיות שהקורונה השפיעה על פרנסתם באופן ישיר, יידעו מהן ההנחיות להתנהלות מומלצת, כאשר האיום על פיטורים הופך לממשי.

טענתם של מנהלים רבים המבקשים להצדיק את הפיטורים הפתאומיים, הכוללים בדרך כלל אחוזים ניכרים מן העובדים, היא שבעקבות הירידה המשמעותית בהכנסות של העסק - יש פחות צורך בצוות מלא וכי היקף מצומצם של עובדים יספיק עבורם.

מבחינתם, תשלום משכורות לעובדים "מיותרים" היא בזבוז. עם זאת, במקרים שבהם ברור שלא מדובר בעסק שנפגע מהקורונה אלא בפיטורים שיש תהייה לגבי המניע שלהם, כדאי להתייעץ עם עורך דין דיני עבודה באשר לצעדים שבהם כדאי לנקוט. המטרה היא לא לאפשר לקורונה להוות עילה לפיטורים שאינם מוצדקים, כאשר ניכר כי הפסקת ההעסקה נעשית מסיבות אחרות לגמרי.

ככלל אסור לפטר עובדים השוהים בימי מחלה לרבות עובד השוהה בבידוד עקב חשש להידבקות בנגיף הקורונה. כמו כן, אסור לפטר עובד הנמצא בשירות מילואים או במקרים מסוימים שזה עתה חזר ממנו.

בעת ההחלטה לפטר עובד אסור להפלות את העובד על רקע מין, נטייה מינית, מעמד אישי, הריון, הפרייה חוץ גופית, טיפולי פוריות, גזע, גיל, הורות, דת, לאום, ארץ מוצא, השקפה, תמיכה במפלגה או שרות מילואים כאמור או לפטר אותו רק מטעמים אלה.

ראוי להדגיש ולציין כי במקרים של הריון או טיפולי הפריה, פונדקאות או אימוץ, אסור לפטר אישה בהריון אם היא מועסקת לפחות 6 חודשים אצל המעסיק, ואסור לפגוע בתנאי העסקתה בתקופת ההיריון ובמהלך 60 יום לאחר חזרתה מחופשת הלידה אלא אם ניתן לכך היתר מתאים ממשרד העבודה. באופן דומה אסור לפטר עובדים במהלך טיפולי פוריות או בהליכי אימוץ או פונדקאות אלא בהיתר מתאים ממשרד העבודה.

הזכויות שאסור לוותר עליהן וכיצד תקבלו אותן

גם אם אין דרך חזרה מהפיטורים, חשוב לוודא כי כל זכויותיו של המפוטר מתקבלות במלואן. מדובר הן בנושאי משכורת אחרונה, שווי ימי חופשה שלא נוצלו, דמי הבראה במקרה של עובדים מעל שנה ותשלום פיצויי פיטורים או השלמת פיצויי פיטורים בהתאם לחישוב הרלוונטי לכל עובד.

אך בנוסף גם בנושאים שעובדים פחות בקיאים בהם בדרך כלל – לרבות בדיקת הפרשות המעביד לקרנות הפנסיה והמנהלים. עבור עובדים מבוגרים אשר הופסקה העסקתם לפתע והם ממילא קרובים ליציאה לפנסיה, מדובר בנושא קריטי ממש, המהווה חלק מהותי מהיקף הכנסותיהם לכשייפלטו שוב לשוק העבודה עם סיכוי מזערי למצוא משרה חדשה.

מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין מומחה לדיני עבודה

מציאת עו"ד מומחה בדיני עבודה המסייע ללקוחותיו במיצוי הזכויות שלהם כעובדים על פי החוק, היא הדבר החשוב והמיידי שעליכם לעשות בסיטואציה כזאת. שי טל משרד עורכי דין ונוטריון משלב שני תחומי משפט – דיני עבודה ומשפט ספורט, ומעניק מעטפת משפטית מלאה ואפקטיבית למעסיקים ולעובדים כאחד.

הטיפול שזוכים לו לקוחות המשרד הינו ליווי אישי, מקצועי, יעיל ובלתי מתפשר, למטרת קידום האינטרסים שלהם. משרד עו"ד ונוטריון שי טל, הינו משרד הנחשב לפורץ דרך בישראל והוא מוביל את תחום דיני העבודה והספורט בהצלחה רבה.