משה ליאון
משה ליאון צילום: יוני קמפינסקי

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יעקב ליצמן וביקש לפתוח את שוק מחנה יהודה.

"שוק מחנה יהודה צריך להיפתח. כמו שכבר אמרתי בעבר, עיריית ירושלים מוכנה לקחת על עצמה את אחריות השמירה על הכללים בשוק מחנה יהודה ולאפשר את פתיחתו. הבוקר שלחתי מכתב לראש הממשלה ולשר הבריאות בנושא, אני עושה הכל על מנת שיאפשרו את פתיחתו של השוק בזמן הקרוב", צייץ ליאון בטוויטר.

בתוך כך מאות סוחרי שווקים יחד עם התאחדות חקלאי ישראל, קמעוניים ומשווקים הפגינו היום מול משרד ראש הממשלה בירושלים נגד ההחלטה לא לפתוח את השווקים ביניהם הכרמל, מחנה יהודה, התקווה רמלה באר שבע ועוד

ההחלטה לסגור את השווקים הפתוחים הביאה לנזק מוערך של כ-100 מיליון שקלים לבעלי השווקים, הסוחרים והחקלאים.

טלי פרידמן יו"ר איגוד השווקים אמרה בהפגנה, "בעוד שעשרות קונים נדחסים למבנים סגורים בסופרים את השווקים הפתוחים סוגרים. זה גורם לצפיפות, זה מוביל לעליית מחירים לצרכן, ופוגע בפרנסת אלפי משפחות. עצוב וכואב שהשוק שמשמש את אותם פוליטיקאים כמקום להתבשם בו בעת בחירות, הופך לנטע זר בשעה בה אנו זועקים למכונת הנשמה כלכלית "

מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, ח"כ לשעבר אבשלום (אבו) וילן אמר בהפגנה, "עוד לא קיבלנו הסבר אחד הגיוני מהממשלה על ההחלטה לסגור את השווקים הפתוחים. כולם נפגעים מזה. הצרכנים שחשופים לעליית מחירים, החקלאים והסוחרים שנמצאים בקריסה כלכלית. יש פתרון. הוא פשוט. הממשלה רק צריכה לרצות ליישם. ולא רק בזמן בחירות. במקום לשבת בישיבות ארוכות ללא יכולת קבלת החלטות תפעילו שכל ישר ופיתחו את השווקים כבר מחר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו