האוטובוסים יתוגברו, הרכבת לא תפעל

התדירות בקווי התחבורה הפעילים תתוגבר והחל ממחר יוחזרו לפעילות קווים למקומות תעסוקה.

ערוץ 7 , כ"ה בניסן תש"פ

אוטובוס
אוטובוס
צילום: ISTOCK

מערך הקווים בתחבורה הציבורית יתוגבר כחלק מהנחיות הממשלה המאפשרות להגדיל את מספר האנשים המורשים לצאת מהבית לעבודה.

ברשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה נקבע כי יתוגברו קווי התחבורה הפעילים, ויתווספו קווי תחבורה ציבורית שפעילותם הופסקה לפני כחודש ומחברים את הציבור למרכזי תעסוקה ומרכולים.

החזרה לפעילות תערך בהדרגה, החל ממחר, ובהתאם ליכולת מפעילי התחבורה לגייס נהגים שהוצאו לחל"ת. פעילות הרכבות לא תחודש בינתיים.

על פי הוראות הממשלה, המשק לא חוזר לפעילות מלאה ונאסרת יציאה מהבית שלא לצרכים חיוניים. גורמי המקצוע ברשות הארצית לתחבורה ציבורית הנחו את מפעילי התחבורה לתגבר קווים שבהם נרשם עומס.

התחבורה הציבורית תמשיך לפעול עד השעה 20:00 בערב מידי יום, ופעילותה תיפסק בסופי השבוע. על פי התקנות לשעת חירום, נוסעי התחבורה הציבורית נדרשים לחבוש מסכה, לא ניתן יהיה לשלם לנהג במזומן, והנוסעים צריכים להטעין את כרטיס הרב-קו לפני העלייה לאוטובוס.

מאז החל משבר נגיף קורונה, פעלו ברשות הארצית לתחבורה ציבורית לשמירה על בריאות הנהגים והנוסעים. שורת הנוסעים הראשונה בסמוך לנהג תישאר ריקה, ובכל קו תותר נסיעה של 20 נוסעים לכל היותר.

בנוסף, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' הורה לאנשי אגף הרישוי במשרד התחבורה לאשר החזרה של לימודי הנהיגה והמבחנים המעשיים תחת הנחיות היגיינה קפדניות החל ממחר. ''מדובר על 4100 משקי בית של מורי נהיגה שמתפרנסים מזה ועשרות אלפי תלמידים באמצע הלימודים", סיפר סמוטריץ'.