ארדן במהלך הסיור
ארדן במהלך הסיור צילום: דוברות

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן סייר בצפון הארץ יחד עם מ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן ונפגש עם ראשי הרשויות הערביות במטרה לסכם על פעילויות משותפות שימנעו את התפשטות נגיף הקורונה בחברה הערבית במהלך הרמדאן.

במסגרת הסיור ביקר השר ארדן בדיר אל אסד וכן במחסומים סביב הישוב, תוך סקירת פעילות המשטרה באזור ומפגשים עם שוטרים ואזרחים שבשטח.

״חודש הרמדאן כולל תפילות וסעודות לשבירת הצום, שעלולות לייצר סיכון משמעותי לעלייה בהתפשטות הקורונה ואנחנו חייבים לנקוט צעדים כדי להתמודד עם איום זה", אמר ארדן. ''הצעדים האלה, בדומה לצעדים שעשינו בפסח ובמימונה לא יכולים להצליח אם יבואו רק מטעם הממשלה ונדרש שיתוף פעולה עם הציבור ואחריות אישית – כל אחד על עצמו ועל משפחתו''.

ארדן הדגיש כי לצד הסכנה, משבר הקורונה מהווה ''הזדמנות גם לחזק את החיבור והקשר בין המשטרה וגופי החירום לבין הציבור הערבי שרוצה ביטחון אישי ומגיעה לו ולילדיו הגנה מפני אלימות, שיטפונות או קורונה. המשטרה אחראית על הפיקוד והשליטה אבל הרשות המקומית היא זאת שנבחרה על ידי התושבים לנהל את חייהם והיא מבחינתנו בת השיח העיקרית להחלטות, להתייעצות, לשותפות ולביצוע של מה שהיינו רוצים להשיג ביישובי המגזר הערבי.

''הגעתי לכאן כדי לשמוע מכם איזה החלטות נכון לקבל, האם יש סיוע שאתם זקוקים לו באמצעים, הסברה, החלטות ממשלה או כל דבר שהממשלה והמדינה יכולים לסייע בו – אנחנו פה לרשותכם״, אמר ארדן לראשי הרשויות.

מ״מ מפכ״ל המשטרה ניצב מוטי כהן אמר בסיור כי ''בסוף השבוע הקרוב יחל חודש הרמדאן, שיטמון בחובו אתגר משמעותי לאזרחי ישראל המוסלמים וגם לנו כמשטרה. גם בחג הזה בצל הנגיף שאינו מבחין בין קהילה לקהילה צריך יהיה לחגוג אחרת. כל משפחה גרעינית בביתה ללא התקהלויות, התכנסויות המוניות או יציאה אסורה למרחב הציבורי.

''אנחנו כמשטרה נהיה שם לצדכם, בתוך הישובים ומחוץ להם, לכל אורך החג בפעילות מניעה, הסברה ואכיפה. נפעל בכוחות מתוגברים בכדי לוודא הקפדה מלאה ועקבית אחר הנחיות משרד הבריאות. כבר הורתי על תגבור עמדות במוקד המידע הארצי של המשטרה (110) בשפה הערבית''.

מוטי כהן הוסיף: ''אנחנו מקיימים שיח פורה ורצוף עם הקהילה ומנהיגיה ומקווים לשיתוף פעולה מלא מצד הציבור בשעת מבחן זו. רק יחד כמשטרה מקצועית וחברה אחראית- ננצח הנגיף ונשמור על הבריאות של כולנו״