התשובה של אבי דיכטר למחאת "הדגלים השחורה"

סגן שר הביטחון מהליכוד הניף דגל ישראל בתגובה להפגנת השמאל בתל אביב.

תגיות: אבי דיכטר
ח"כ אבי דיכטר , כ"ה בניסן תש"פ

120 אנשי בטחון, הייטק ואקדמיה, שבחרו את עצמם, רוצים לבטל את תוצאות הבחירה של 120 חברי כנסת. יחד עם 3 ראשי שב''כ לשעבר, הם הגישו עתירה לבג''ץ בבקשה למנוע את מלאכת הרכבת הממשלה מראש הממשלה בנימין נתניהו.

יש לי חדשות בשבילכם: למזלנו נותר ראש שב''כ אחד שחושב אחרת! אני מאמין בדמוקרטיה ובעיקרון שהרוב קובע. כן, הרוב קובע גם אם איננו מורכב רק מפרופסורים וביטחוניסטים אלא מכלל אזרחי ישראל!

תוצאות הבחירות האחרונות הן חד משמעיות: 58 מנדטים הצביעו לממשלה בראשות נתניהו. 2 מיליון ומאתיים אלף איש!

יחד עם גנץ, אשכנזי ונוספים, ישנם כעת 78 מנדטים שרוצים ממשלת אחדות בראשות נתניהו! סך הכל 3 מיליון איש, המייצגים שני שליש מהכנסת!

מובילי מחאת הדגלים השחורים, וביניהם 3 ראשי השב''כ, מדברים על הצלת הדמוקרטיה, אבל פועלים הפוך מכך. חבר'ה, הגיע הזמן שתודו באמת. השמאל בישראל התרסק מפני שהוא התרוקן ממסריו. מרצ נצבעה בצבעי המשותפת הערבית. זו הסיבה שעמיר פרץ ואיציק שמולי נטשו אותם.

בני גנץ וגבי אשכנזי הבינו שאידאולוגיה של ''רק לא ביבי'', פשוט לא מתיישבת עם ממלכתיות. רק אתמול כל הדגלנים השחורים, ראו בגנץ את המושיע בשער. ברגע שבני התפכח והבין את הצורך בממשלת אחדות בהובלת נתניהו, הפך גנץ לאויב השמאל.

ככה זה אצלם. כפי שאומרים בערבית: מעה מעה, עליה עליה. כשאתה איתם אתה אליל, כשעוזב אותם, אתה כסיל.

לפני שהעברתי את חוק יסוד הלאום, קידשתם את חוקי היסוד. אבל ברגע שחוק הלאום עבר, פתאום הצביעות נתגלתה.
פתאום לחוק יסוד אין משמעות, פתאום להכרעת 62 מנבחרי הציבור אין ערך.

זו איננה עתירה להצלת הדמוקרטיה, זו עתירה לחיסולה. הערב אתם תניפו שוב דגל שחור. טוב, מה כבר נשאר לכם לעשות אחרי ההתרסקות. אבל אני אניף את דגל ישראל כחול לבן, ובגאווה.