שר החינוך הרב פרץ:
בחודש יולי ילמדו, באוגוסט יצאו לחופש

"לא יהיה מנוס מהארכת הלימודים בחודש יולי", אמר השר רפי פרץ. ''לא יכול להיות שכולם יעבדו והמורים יצאו לחופש".

ערוץ 7 , כ"ה בניסן תש"פ

הרב פרץ עם תלמידים בערבה התיכונה
הרב פרץ עם תלמידים בערבה התיכונה
צילום: נתנאל דיין

שר החינוך הרב רפי פרץ (ימינה) הודיע הערב (ראשון) כי החופש הגדול יקוצר וסיפר על היערכות משרד החינוך ללימודים תחת "שגרת הקורונה".

בראיון לחדשות 12 אמר פרץ כי "לא יהיה מנוס מהארכת הלימודים בחודש יולי. לא יכול להיות שכולם יעבדו והמורים יצאו לחופש". בחודש אוגוסט חופשת הקיץ תימשך כרגיל.

לדבריו, בפעימה הבאה של ההקלות במשק, משרד החינוך רוצה ''שגני הילדים ייפתחו במסגרות קטנות של 7-8 ילדים בכל גן, בפיקוח ובהנחיה''. עוד הוסיף: "כיתות א-ג יילמדו 4-5 ימים בשבוע וכיתות ד-ו פעמיים עד שלוש בשבוע - שאר התלמידים ימשיכו בלמידה מקוונת".

בנוגע להצהרה של ארגון המורים על כך שיסכימו ללמד בחופשת הקיץ 9 ימים בלבד, אמר שר החינוך: "יש מתווה שהאוצר קבע, ויש מתווה שההסתדרות רוצה - אנחנו כמשרד צריכים להיות הקו המחבר ולקבוע מתווה מאוזן שיחבר בין הצדדים וינסה למצוא את הקו המחבר שיתן אפשרות שגם מורה ידע שהוא מקבל את השכר - אבל לא את כל השכר".

על הקושי שתלמידים רבים חווים בלמידה מרחוק אמר פרץ "ניסינו שיהיה מנעד גדול מאוד של הצגת התוכניות גם בטלוויזיה דרך סלקום טי וי, בהוט, בערך במיליון בתי אב - גם בסמאטרפונים וגם במחשבים".

"דיברתי עם ראש הממשלה על הצורך שלנו לספק מחשבים לאוכלוסיות מוחלשות, כמו המגזר החרדי והערבי. מדובר ב-50 מיליון שקל שאנחנו עובדים בימים האלה לממש אותם".

השר פרץ המשיך: "התוכנית היא להתקדם לתכנית של לפטופ לכל ילד, אבל לא בטוח שנעמוד בזה. התוכניות של למידה מרחוק הן כאלה שלא דורשות מכל ילד להיות מול המחשב כל הזמן, הוא יכול לקבל משימה ולשבת בצד ולהיפגש עם המורה שעה וחצי אחר כך". עוד הבהיר: "התלמידים לא מחוייבים לשבת מול המחשב - זו הצעה".