הלוואה לכל מטרה – מהי ומהם היתרונות?

הלוואה כללית המיועדת למגוון של צרכים שונים, כאשר לרוב, לא נדרש לפרט את הצרכים הללו בפני הבנקים או בפני חברות האשראי

תוכן שיווקי , כ"ו בניסן תש"פ

הלוואה לכל מטרה – מהי ומהם היתרונות?-ערוץ 7
הלוואה
צילום: ISTOCK

הלוואה לכל מטרה היא הלוואה כללית המיועדת למגוון של צרכים שונים, כאשר לרוב, לא נדרש לפרט את הצרכים הללו בפני הבנקים או בפני חברות האשראי המעניקות את ההלוואה.

הלוואה מסוג זו אמנם מוגבלת לרוב בגובה ובזמן הפירעון שלה, אך יחד עם זאת, מדובר בהלוואה במסגרת חוץ בנקאית שניתן לפרוש למספר רב של תשלומים. לפניכם כל מה שצריך לדעת בנושא

מי יכול לקחת הלוואה לכל מטרה?

הזכאות לקבלת הלוואה לכל מטרה עשויה להשתנות בין הגורמים השונים אשר עוסקים במתן הלוואות. אמנם הגורם המלווה צריך לבדוק את יכולת ההחזר של מבקש ההלוואה, אולם מאחר ומדובר בהלוואה חוץ בנקאית הניתנת לפריסה של מספר רב של תשלומים ניתן לומר כי ברובם המוחלט של המקרים, ההלוואה מאושרת .

מהם היתרונות של הלוואה כזו?

להלוואה לכל מטרה מגוון של יתרונות שונים על פני הלוואות אחרות ובכלל. להלן כמה מהבולטים שבהם:

  • אין צורך בערבים או בשעבודים – בשונה מהלוואות רבות אחרות, כמו למשל המשכנתא, שעל מנת לקבל אותן יש צורך בערבים או בשעבוד נכסים – הלוואה לכל מטרה היא הלוואה שאינה דורשת מהלווה דבר.
  • אישור מידי – הלוואה לכל מטרה לרוב מאושרת בתוך מספר שעות בודדות, ולעיתים אף פחות מכך. עניין זה מאפשר קבלת פתרונות כלכליים מידיים למצבים דחופים במיוחד.
  • פריסה ארוכת טווח – ההלוואה לרוב ניתנת בפריסה ארוכת טווח, המאפשרת החזרים נוחים יחסית.
  • שימוש לכל מטרה – בשונה מהלוואות אחרות, אשר על מנת לקבל אותן אנו נדרשים לפרט את הצורך ואת השימוש בהן, בהלוואה לכל מטרה ניתן להשתמש לטובת מגוון של צרכים שונים – גם כאלה שנחשבם לפחות דחופים או מהותיים.

לאילו שימושים ניתנת ההלוואה?

כאמור,הלוואה לכל מטרה היא הלוואה המיועדת לכל מטרה ולכל שימוש. לרוב, ההלוואה ניתנת לטובת שיפוץ הבית, קניית רכב חדש או משומש, אירוע, חופשה, קניית מוצר מסוים, טיפול רפואי דחוף או יקר ואף כיסוי מינוס בבנק.

האם כדאי לקחת הלוואה לכל מטרה?

בדומה לכל עניין אחר בחיים, גם במקרה זה חשוב לשקול את היתרונות אל מול החסרונות. אם אתם זקוקים להלוואה דחופה לצורך טיפולים רפואיים או מצב אקוטי אחר – לעיתים קרובות, הלוואה לכל מטרה תהיה אופציה טובה מאוד עבורכם.

גם אם אתם מוצאים את עצמכם במצב בו אתם מתקשים כלכלית ואף נכנסים לחובות או למינוס בבנק, הלוואה לכל מטרה תשמש כפתרון טוב, שכן מינוס גורר עמו ריבית לא קטנה בכלל, אשר עשויה להרע את המצב הכלכלי שלכם במהירות ולהקשות עליכם בכיסוי המינוס בטווח הארוך.

לעיתים קרובות, הפעולה הנכונה במצב כזה תהיה לקחת הלוואה ולכסות את המינוס באמצעותה, שכן הריבית הכרוכה בהלוואה, לרוב תהיה נמוכה משמעותית מהריבית שתשלמו על המינוס.