ינקלביץ' וה'מחזיכוס'
ינקלביץ' וה'מחזיכוס'צילום: צילום עצמי

בזמן שבני גילו מחפשים תעסוקה, או ליתר דיוק לא מוצאים תעסוקה, החליט לביא ינקלביץ', בן 14.5 תלמיד כיתה ט' ותושב נווה צוף, לפתח מיזם שיחסוך לכולנו שימוש באלפי כוסות חד פעמיות.

בראיון לערוץ 7 מספר ינקלביץ' כי לאחר שראה שכולנו מבזבזים כוסות חד פעמיות בכמות גדולה ראה גם שהסיבה לכך היא "שאנשים לא יודעים מה הכוס שלהם", ולמעשה, לו היו בטוחים מה היא הכוס שלהם, לא הייתה להם כל בעיה להמשיך ולשתות מאותה הכוס.

המשמעות המספרית, אומר ינקלביץ', היא שמדי שנה מבזבז כל אדם אלפי כוסות חד פעמיות שמושלכות לפח. כדי למצוא מענה לבעיה תכנן ינקלביץ' מחזיק צבעוני לכוס, הדפיס את המוצר שהגה במדפסת התלת מימד שבביתו והפיק את ה'מחזיכוס'.

הגוונים השונים של כל 'מחזיכוס' מאפשרים לכל אדם להמשיך ולשתות בכוס החד פעמית שלו לאורך היום כולו, ולחסוך את התחלופה הנערמת בפח האשפה. להערכתו של ינקלביץ' לאחר שיעלה בידו להגיע לייצור המוני, סט של 4-5 מחזיקים יעלה כ-20 שקלים בלבד.

בימים אלה הוא עסוק בגיוס סכום של ארבעים אלף שקלים על מנת לייצר תבנית להזרקה המונית של פלסטיק מיוחד ומתכלה העשוי מתירס. האם הוא לא חושש מחקיינים? גם לינקלביץ' ברור שמיד עם צאת המיזם לשוק יהיו לו חקיינים, אך בעיניו הרעיון הוא שחשוב ולא הרווח הכלכלי. בינתיים הוא קורא לציבור לחבור אליו למיזם ולתרום בעמוד ההדסטארט שהקים לטובתו.