דווקא עכשיו - לא עוזבים את מבודדי השואה לבד

מבודדי השואה בישראל: 48 אלף ניצולי שואה חיים מתחת לקו העוני. הם חיים בבידוד. הם נמצאים באוכלוסיית הסיכון הגבוהה ביותר.

בשיתוף 'לחיות בכבוד' , כ"ו בניסן תש"פ

מבודדי השואה בישראל: 48 אלף ניצולי שואה חיים מתחת לקו העוני. הם חיים בבידוד, הם נמצאים באוכלוסיית הסיכון הגבוהה ביותר ודווקא עכשיו אסור לעזוב אותם לבד, אחרת ימותו מרעב.

עמותת 'לחיות בכבוד' יוצאת בגיוס חירום של 30,000 מנות חמות למען ניצולי השואה.

העמותה מבשלת ומאכילה כל יום כ-1200 ניצולי שואה ב-16 מוקדי חלוקה במרכז הארץ. למעשה, לחיות בכבוד הוא הארגון בעל היקף הפעילות הגדול ביותר למען ניצולי השואה ע"פ ועידת התביעות (להשגת פיצויים ודאגה לרווחתם של ניצולי השואה) והיקף פעילותם עבור ניצולי השואה בתחום המזון מסתכמת ב-394,200 ארוחות מידי שנה בעלות כוללת של 4,730,400 ש"ח.

העמותה מעניקה לניצולים בטחון תזונתי בשנים האחרונות לחייהם בתצורת ארוחה חמה כל יום שכאמור מחולקת במוקדי חלוקה מרוכזים, אך כעת עם התפשטות הקורונה ולאור העובדה כי הם באוכלוסיית הסיכון הגבוהה ביותר, הם מבודדים כבר למעלה מחודש ואינם יכולים לצאת לנקודות החלוקה. כמובן שאינם יכולים לעמוד ולבשל אוכל ממזון יבש.

"באחד המקרים, ניצול שאנו רגילים לראות בכל יום נעלם מעינינו ולא ידענו מה איתו כי לא ענה לטלפונים" אומר מנכ"ל העמותה ארז קרלשטיין ומוסיף, "רק לאחר שבוע, כששלחנו מתנדב לביתו גילינו שאותו ניצול לא אכל ארוחה חמה שבוע וניזון מלחם ומעט ירקות כי זה מה שהיה בביתו. הוא מצידו סיפר שלא הרגיש נעים לבקש שיגיעו עד אליו עם ארוחות וכמובן שמאז הוא מקבל בכל יום ארוחה חמה לדלת ביתו, אך כמוהו עוד מאות ניצולים צריכים לקבל כעת את האוכל ישירות לביתם".

על כן, העמותה מפעילה בימים אלו מערך חירום לחלוקת מנות חמות ייחודיות לניצולי שואה בביתם. ארוחות חמות, מזינות ובריאות הכוללות חלבון, ירק ופחמימה. לאור המצב, הוכפלו מספר הבקשות למנות ועל כן העמותה נאלצת כעת לספק כמות כפולה של מנות ומערך חלוקה שאינה מתפעלת בימים כתיקונם.

לתרומה דרך אתר JGive >>

עם הניצולים
לחיות בכבוד

לצורך עמידה ביעד החלוקה, שכלל רק בערב חג הפסח כ-7000 מנות, העמותה זקוקה לתקציב ויוצאת לקמפיין מימון המונים בו היא מזמינה את הציבור לסייע לניצולי השואה, מבודדי השואה, שללא אספקת אוכל חם ישירות למפתן דלתם, פשוט ימותו ברעב. "אחד הניצולים, שכבר עשור מקבל ארוחה בכל יום מלחיות בכבוד, אמר לי השבוע שהארוחה החמה שאנו מחלקים לו היא הארוחה החמה היחידה שהוא אוכל ובלעדיה, היה גווע או חי על אוכל יבש, בסיסי ולא מזין", מספר יאיר רכז חלוקה בעמותה.

על פי דבריו של ארז קרלשטיין מנכ"ל עמותת לחיות בכבוד, למעלה מ- 26 שנה עמותת 'לחיות בכבוד' עומדת בחזית המאבק בעוני ובהתמקדות בעזרה למען עשרות אלפי ניצולי שואה החיים בישראל תוך הפעלת מפעל הזנה למען השורדים.

"אנו עומדים בפתחו של מיזם גיוס חירום חברתי-לאומי של 30,000 מנות חמות למען מבודדי השואה שעכשיו יותר מתמיד זקוקים למזון חיוני ובסיסי", אומר קרלשטיין. "ניצולי השואה מנועים לצאת מבתיהם ואנו דואגים להספקת מזון יום יום אל פתח בתיהם".

"זוהי הזדמנות של כל אחד ואחת מאיתנו לקחת חלק בהצלת עשרות אלפי קשישים מרעב ומבושה. עכשיו יותר מתמיד הם זקוקים לנו. בואן להיות שותפים במהפכה חברתית ובתרומה למיזם. יחד נצליח לתת למבודדים קיום מכובד וראוי וביחד נעבור את המשבר".

לתרומה דרך אתר JGive >>
התרומה מוכרת עבור קבלת החזר מס (סעיף 46).