חגית עופרן: ''הצליחו לעבוד עלי, דיכאון''

אשת השמאל הקיצוני מ''שלום עכשיו'' מאוכזבת מהסכם האחדות בין הליכוד לכחול לבן, "מצאתי נוסחה של נתניהו למנוע מגנץ את ראשות הממשלה"

ערוץ 7 , כ"ז בניסן תש"פ

נתניהו וגנץ חותמים על ההסכם הקואליציוני
נתניהו וגנץ חותמים על ההסכם הקואליציוני
צילום: דוברות

אשת השמאל הקיצוני חגית עופרן מארגון ''שלום עכשיו'' תוקפת בחריפות את ההסכם הקואליציוני בין הליכוד לכחול לבן שנחתם אמש (שני) ומביא להקמת ממשלת אחדות בישראל.

''קראתי את ההסכם הקואליציוני", סיפרה עופרן בדף הפייסבוק שלה, ''מצאתי בו אישור לסיפוח השטחים (כלומר לכינון שלטון אפרטהייד רשמי בישראל, ביום הסמלי הזה שבו אנו זוכרים מה נעשה לעמנו וד״ל ובלי להשוות חס וחלילה)''.

עופרן מאוכזבת מכך שמפלגת הליכוד תהנה משליטה מלאה בוועדה לבחירת שופטים ונציג כחול לבן יהיה ח״כ צבי האוזר.

לדבריה, ''הליכוד לא ייתן שכחול לבן יטפלו במתנחלים ושלמרות שמשרד החקלאות יהיה אצל כחול לבן, החטיבה להתיישבות תהיה של הליכוד.

''מצאתי שליטה של הליכוד במשרדי ממשלה חשובים ביותר, וכחול לבן במשרדים פחות חשובים (בעיניי, כמובן). ולגבי תיק הביטחון שיהיה בידי כחולבן, זה דווקא מדאיג אותי מאוד, והדבר החיובי היחיד שעולה לי לראש בהקשר הזה הוא שאין לי ילדים בגיל גיוס, אבל זאת מחשבה מגעילה ודי נוראית)''.

עופרן ממשיכה לפרט את דאגותיה: ''יש גם שליטה של הליכוד בוועדת חוקה וועדת כספים. והאמת היא שכשאני כותבת את כל זה אני פתאום מבינה שהצליחו לעבוד עלי. אני קוראת בהסכם הקואליציוני ומחפשת את ה״איזון״ מה ב״צד״ של הליכוד ומה ב״צד״ של כחול לבן - אבל האמת היא שאין כאן בכלל ״צדדים״.

''הצד של כחול לבן לא בא עם שום אג’נדה, לפחות לא כזאת שאפשר למצוא בהסכם הקואליציוני, מלבד האג’נדה להיות שרים וסגני שרים. סליחה, אבל באמת אני לא מוצאת שום דבר שאפשר להגיד שהוא בא מכחול לבן''.

לטענתה, ההסכם הקואליציוני לא כולל פירוט של מדיניות הממשלה לגבי נגיף הקורונה, ''יש הקדמה עם אמירות כלליות על האתגרים ועל כך שזה מצב חירום אבל אף מילה של תוכן.

''עכשיו, כחול לבן נכנסים לממשלה הזאת בתירוץ של הקורונה, חייבים לטפל בה ולהיות אחראים, אבל לא שמעתי שיש להם בכלל רעיון איך לעשות זאת. לא דרישה לבדיקות מסוג כזה או אחר או לאסטרטגיית יציאה או לא יודעת מה, שלא לדבר על דרישה לסייע לתושבים במשבר הכלכלי. לא נראה לי שלגנץ וחבריו יש בכלל עמדה בנושא הזה. הם נכנסים לממשלה כדי לטפל בקורונה אבל אין להם מושג מה הם רוצים לעשות.

''בקיצור, דיכאון", סיכמה עופרן. ''ואגב, מצאתי גם את הנוסחה של נתניהו למנוע מגנץ את ראשות הממשלה (למרות שלכאורה כל עורכי הדינים שעבדו על ההסכם הזה ניסו לסנדל את נתניהו ולהבטיח שיזוז לטובת גנץ) - יש בהסכם סעיף על התקציב (אגב, חוזרים לתקציב דו שנתי, זה ככ שקוף שנתניהו מכין לעצמו כהונה בלי הפרעות), נתניהו יוכל להביא לפיזור הכנסת ולהשלים שנתיים של כהונה. וזו בטח רק פרצה אחת שיש בחוזה העלוב והמעליב הזה''.