אבינועם הרש
אבינועם הרש עצמי

לרותי (שם בדוי) בת 44 אין הרבה סיבות לאופטימיות: למרות שהיא בחורה מוכשרת במיוחד, עובדת בעבודה מכניסה ובעלת הופעה מטופחת ואסתטית, היא לא קיבלה שום הצעה מעשית שתהיה רלוונטית עבורה בשנה האחרונה.

פוסט קצר שתיאר את הבעיה גילה שרותי לא לבד: התגובות שהגיעו אליו לימדו אותנו שכמו רותי ישנם עוד רווקות רבות בגילאי ארבעים פלוס שלא קיבלו שום הצעה מעשית שנה ואפילו שנתיים. מסתבר שעקב צפיפות הרווקות ב'שוק' הפנויים והפנויות, יש טווח גילאים שממנו משימת החתונה נראית כיעד מאתגר מתמיד.

בהינתן העובדה שלא הולכת לנחות כאן חללית עם מאגר חדש של אלפי רווקים ורווקות שלא הכירו איש ויטרפו את הקלפים בביצה אלא עולם הפנויים כמנהגו נוהג, נשארנו בעצם עם שאלת מיליון הדולר:

מה לעזאזל ניתן לעשות עם אלפי רווקים ורווקות שלא מצליחים להביא את הקשרים לידי הבשלה שתוביל לחתונה?

האם יש איזה פתרון קסמים שיוכל לפתור את מגוון הבעיות והעיכובים ולגרום להגדלת מספר החתונות?

לדעתי התשובה היא חיובית.

אמנם זה לא פתרון קסם או כזה שקשור לקסמים אבל הוא בהחלט אמור להביא לתוצאות:

אני מתכוון לפתרון של אימון. קאוצ'ינג אישי. הטמעה והבנייה של כלים תודעתיים שיעזרו לרווקים ולרווקות לקבל החלטות בריאות נכונות ומדויקות יותר בקשר למערכות היחסים שלהם.

חשבו על התרחיש הקבוע: רווק ורווקה נפגשים ויוצאים לדרך. בהתחלה ישנה אופוריה או תחושה של זיקוקים באוויר. ניצוצות. חשמל. אח"כ התחושה נרגעת ומתחיל שלב הספקות. ואולי זה לא באמת מתאים? ואולי לא כדאי להתחתן בגלל שגם ככה ישנם עוד הצעות ועוד אלפי בנות שמחכות ונוכל להביא משהו מדויק יותר? ואולי זה שחסר רגש או שהדברים לא יושבים בדיוק זה סימן שכדאי לפרק?

כל אלו ועוד התלבטויות הם מהלכים שמצריכים יכולת קבלת החלטות מדויקת ובעיקר בריאה ונכונה. לשם כך הרווקים צריכים או יותר נכון חייבים לקבל כלים מעשיים שיוכלו לעזור להם:

מדובר בהחלטות של דיני נפשות. האם להתחתן או לוותר? אלו סוגיות הרות גורל שמצריכות ומחייבות גישה בריאה, אמיתית, אמיצה. גישה שרק אימון וקאוצ'ינג של מסע אישי יוכלו לעזור ולהקנות כאשר המסר הוא אחד:

לפני שאתה מחליט מי תהיה אשתך, בוא תיסגר ותכיר את עצמך. אחרי שתבין ותדע לזהות אלו כוחות פועלים בך, ממילא תוכל גם לגשת למערכות היחסים שלך באופן יותר נכון ומועיל.

אילו הייתי יכול, הייתי מעניק לכל הרווקים והרווקות שירותי ייעוץ מסובסדים ובעלות נמוכה יותר:

אני יודע מניסיון שישנם רווקים שמאוד היו רוצים ללכת לייעוץ אולם הנושא הכספי מעכב אותם מאחר שאין להם אפשרות לשלם 500 ש"ח לייעוץ שבועי.

אין לי ספק שרווקים שעשו כברת דרך ופסעו בשבילי עבודת המידות שלהם ומכירים את עצמם יותר טוב, יגדילו לאין ערוך את סיכויי החתונה שלהם היות והם יגיעו לקשרים ממקום מובנה חד ותכליתי יותר. מקום שיודע בבירור לאן הם הולכים ולא פחות חשוב עם מי איזה בן או בת זוג הם רוצים ללכת לשם.

אתרי היכרויות יכולים להיות דבר חשוב מאוד בדרך לחופה, אבל היכרות עצמית היא הדבר הבסיסי ביותר שכל רווק ורווקה צריכים לעבור ולקבל לפני שהם מחליטים עם מי הם רוצים להיות.

והפתרון הזה כבר לגמרי נמצא בידיים של הרווקים והרווקות. אנחנו יודעים שחצי דרך לפתרון היא קודם כל לדעת שיש לנו בעיה. אם נצליח גם להוזיל אותו ולהפוך את הייעוץ לדבר בר השגה, נוכל לדעת שקידמנו מאוד את הפתרון לרווקות ועשינו לפחות חצי דרך ותסכימו איתי שרק בשביל זה, זה כבר שווה את המאמץ.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו