השוטרים הצדיעו לניצולי השואה הקשישים

לקראת השעה 10:00 התייצבו עשרות ניידות משטרה מול כ-180 בתי אבות ומתחמי דיור מוגן ברחבי הארץ.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ז בניסן תש"פ

משטרת ישראל קיימה הבוקר (שלישי) מפגן הצדעה מיוחד לאוכלוסיית שורדי השואה והאזרחים הוותיקים המתגוררים בבתי אבות ודיור מוגן ברחבי מדינת ישראל.

אוכלוסיית הקשישים נמצאת בימים אלו במרכז המאבק בנגיף הקורונה, מבודדת מזה זמן רב מקרוביהם ובני משפחתם, מרביתם חשים בעת זו את הבדידות והריחוק מהקהילה.

לקראת השעה 10:00 התייצבו עשרות ניידות משטרה בהן קציני ושוטרי משטרת ישראל ולוחמי מג״ב מול כ-180 בתי אבות ומתחמי דיור מוגן ברחבי הארץ, בהם מתגוררת אוכלוסיית "גיל הזהב", ועמדו דום יחד עם דיירי המקום בעת צפירת הזיכרון בת שתי דקות.

טרם הישמע הצפירה, כרזו השוטרים לדיירי המקום מסר מיוחד במטרה להוקיר את תרומתם למדינת ישראל ולחזק את ידיהם.

רגעים אלו היו מרגשים באופן יוצא דופן והעמיקו את תחושת הכבוד והאחווה ההדדית שבין האזרחים הוותיקים לבין אלו המגנים עליהם.

מ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן שיבח את היוזמה שהביאה לידי ביטוי בצורה דרמטית את העוצמה של משטרת ישראל בעבודתה עם הקהילה בתקופה מאתגרת זו.

אמש, בפקודת יום הזיכרון לשואה ולגבורה, כתב כהן לשוטרים ״אנחנו נמצאים כעת בעיצומו של אירוע משברי עולמי, וגם היום מתגלה החברה הישראלית במלוא עוצמתה המוסרית והערכית. שוטרי ואזרחי מדינת ישראל נחלצים לעזרת כל אדם באשר הוא. זה סוד כוחה של החברה הישראלית בכלל ומשטרת ישראל בפרט.

''הערכים והמורשת שאנו מבקשים להנחיל כארגון הם המחויבות האישית של כל שוטר להמשך קיומה של מדינת ישראל דמוקרטית וחזקה, ושמירת כבוד האדם באשר הוא אדם. זכר השואה והלקחים העולים ממנה מאירים את השירות במשטרת ישראל. יש לנו זכות להיות חלק מעמודי התווך של מדינת ישראל, היהודית והדמוקרטית המגשימה את חזון הדורות, ודואגת כי לעולם לא עוד", כך מ''מ המפכ''ל.