לבלום השתלטות בדואית. שטח היישוב המיועד נווה גוריון, אליו פלשו בדואים
לבלום השתלטות בדואית. שטח היישוב המיועד נווה גוריון, אליו פלשו בדואים צילום: תנועת רגבים

גורמים בימין מותחים ביקורת קשה על ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות החלטתו להפקיד את האחריות על הרשות להסדרת הבדואים אצל ח"כ עמיר פרץ.

גם גורמים ברשויות הנגב גינו את ההחלטה והביעו חשש כבד מהעברת הסמכויות לידיו של פרץ.

"הסיפורים של מפקדי הארגזים במפלגת העבודה הובילו בעבר להלבנה שיטתית של אלפי מבנים לא חוקיים בפזורה בניגוד לעמדתם של גורמי המקצוע במוסדות התכנון. המהלכים הפוליטיים של פרץ בשנה האחרונה מוכיחים שיש לו סל ערכים, אבל בכל יום הוא ממלא אותו מחדש. יש חשש אמיתי מהתנהלות בעייתית", אמרו.

בין המגנים את ההחלטה גם ח"כ אופיר סופר מימינה אמר לערוץ 7 "לצערי אחת הגלולות המרות שמדינת ישראל תצטרך לבלוע עם כינון ממשלת האחדות היא מסירת רשות הבדואים בנגב לידיו של עמיר פרץ", אמר.

"לרשות הבדואים שפעלה עד כה בצורה טובה חשיבות רבה, והצלחותיה הרבות וביניהן שינוי התרבות בפזורה תוך כדי שיתוף פעולה עם הנהגת הבדואים- הן הקבלות על עבודתה. פרוטקשן, גזילת אדמות מדינה, נהיגה פרועה ונשקים בלתי חוקיים. הריבונות בנגב נרמסת ואין לבעיית הריבונות פתרון מלבד יד קשה של הממשלה ורשויות האכיפה השונות. לצערי, חוששני שעמיר פרץ אינו האיש הנכון לזמן הזה ולבעיות הדחופות הניצבות לפתחנו", אמר.

מאיר דויטש, מנכ"ל תנועת רגבים אמר בתגובה למינויו הצפוי של עמיר פרץ "בן גוריון טבע את הפתגם המפורסם, כי 'בנגב ייבחן העם בישראל'. עמיר פרץ, תושב הנגב בעצמו, יידרש לטפל בנושאים מורכבים, ובראשם משימת השמירה על אדמות המדינה. כידוע, הנגב הוא עתודת הקרקע האחרונה של מדינת ישראל, והטיפול במניעת ההשתלטות הבלתי חוקית, והשבת הריבונות למרחב זה, היא משימה לאומית וציונית ראשונה במעלה.

כמי שעוסקים בתחום זה שנים רבות, אנו מקווים ושהשר פרץ יוביל את הקמת "כיפת הברזל" לשמירה על אדמות הנגב, ובתקווה לשיתוף פעולה הדוק במשימה חשובה זו".
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו