אצטדיון טדי על הכוונת

הפיגוע הגדול שנמנע והותר לפרסום היום, הוא לא הראשון שמנסים מחבלים ערבים לבצע כנגד אוהדי בית"ר ירושלים ואצטדיון טדי שבבירה

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ח בניסן תש"פ

אצטדיון טדי על הכוונת-ערוץ 7
איצטדיון טדי
חזקי עזרא

אסון גדול נמנע - האם זה מבטיח תוצאה דומה גם לפעם הבאה? הפיגוע הגדול שנמנע בחודש שעבר על ידי שירותי הביטחון, צה"ל ומשטרת ישראל, הוא לא הפעם הראשונה בה מנסים מחבלי חמאס לפגוע באצטדיון טדי שבבירה.

כזכור, היום הותר לפרסום כי שירות הביטחון הכללי בשיתוף צה"ל ומשטרת ישראל סיכלו שורת פיגועי טרור שתוכננו על ידי חוליית חמאס, כשעצרו בחודש שעבר שלושה מחבלים המשתייכים לארגון הטרור העזתי.

אחד משורת הפיגועים אותם תכננו היו לפגע באצטדיון טדי שבבירה וביושביו, אוהדי בית"ר ירושלים. לפי הפרסום, בכדי להתכונן כראוי לביצוע הפיגוע ולהביא לתוצאה הרת אסון גדולה ככל הניתן, ביצעו השלושה מהלכים מקדימים לאיסוף מודיעין מול היעדים בהם ביקשו לבצע פיגועים.

בין היתר, אחד המחבלים, עומר עיד אף שהה בתאריך ה-4 לדצמבר 2019 במשחקה של בית"ר ירושלים באצטדיון טדי נגד הפועל חדרה, זאת כדי לבחון את האפשרות לבצע פיגוע במקום תוך שניצל את תעודת הזהות הכחולה שהחזיק ברשותו.

על פי חקירתו, משראה את סידורי האבטחה במקום, הבין כי הדבר אינו אפשרי.

ובכל זאת, זו אינה הפעם הראשונה בה מאיימים ומנסים מחבלים לבצע פיגוע כנגד האצטדיון שבבירה, כשבינואר 2011, שב"כ חשף כי עצר חוליה ובה שני חשודים מרכזיים, תושבי מזרח ירושלים, בחשש לתכנון פיגוע באצטדיון ב-2010.

על פי אותו פרסום, גם החשודים הללו פעלו יחד במסגרת תנועת חמאס ותנועת האחים המוסלמים בירושלים, כשהכוונה הייתה לשגר טיל לאו אל עבר אצטדיון טדי במהלך משחק ליגה של בית"ר ירושלים.

כמו חברי החוליה שנחשפה היום, גם אז ביצעו המחבלים תכנון מקדים וסקירה של השטח בכדי להיערך לביצוע הפיגוע כשאלה הגיעו לגבעה מול האצטדיון, המקום ממנו תכננו לירות את הטיל לעבר האצטדיון.

בחודש נובמבר האחרון, עת ירו חמאס טילים על חלקים נרחבים בישראל במה שכונה מבצע "חגורה שחורה", איימו אלה גם לעשות זאת על אצטדיון טדי שבבירה. הפעם היעד היה לבצע פיגוע על משחקה של נבחרת הכדורגל של ישראל מול נבחרת פולין במסגרת מוקדמות היורו, כשברשתות הערביות פורסמו נקודות הציון של האצטדיון הירושלמי עם מסר מאיים.

נראה כי האצטדיון הירושלמי מעולם לא היווה מוקד לאיומי הטרור יותר מהשנים האחרונות, ובעיריית ירושלים, משטרת ישראל והאחראים על ביטחון האוהדים יצטרכו לתת את הדעת על הדבר.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il