נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: טל עוז / משרד הביטחון

בארגון תורת לחימה שיבחו את צעדיו של שר הבטחון נפתלי בנט, אשר הורה לצה"ל לחדול מלערוך בדיקות קורונה לתושבי עזה.

בנט הורה להפסיק את ביצוע הבדיקות של נדבקי הקורונה ברצועת עזה, במעבדה של צה''ל במחנה צריפין, ובעיתון ''מעריב'' דווח כי ההוראה של בנט ניתנה לאחר שהתברר כי היוזמה של צה"ל לבצע בדיקות לא אושרה כנדרש על ידי הדרג המדיני וגם בנט לא עודכן במהלך בגלל בעיות תיאום בתוך הצבא.

בארגון תורת לחימה מזכירים כי כבר בחג הפסח התריעו על נסיונות אזרחיים של עמותת INSS אשר לה קשרים ענפים עם בכירים בצה"ל להטמיע במערכת הצבאית מדיניות של חיזוק ממשלת החמאס תוך סיוע רפואי לתושבי עזה ודחיפה להקמת בית חולים שדה ומלונית בגבול הרצועה.

עם היוודע העובדה שצה"ל אכן מסייע בפועל לעזה, בעוד אזרחים משרתי מילואים בישראל נלחמים על בדיקות, בארגון לא הופתעו. לדבריהם התפיסה בצה"ל מגובשת שנים ארוכות בידי גורמים אזרחיים פרטיים עתירי ממון זר בעלי הטיה פוליטית לשמאל, ולא על ידי שרי הביטחון וכך נוצר מעין "דיפסטייט" צבאי.

כך למשל עמותת INSS חולשת על יחידת "המעבדה התפיסתית" של צה"ל (בפיקוד סא"ל) חרף העובדה שמדובר בעמותה פרטית לחלוטין הניזונת, על פי רישומי משרד המשפטים, בעיקר מתרומות זרות מחו"ל.

בארגון כתבו היום לשר, "הסוגיה של עזה איננה שאלה בטחונית בלבד אלא סוגית ליבה אסטרטגית. קשה לראות כיצד האלוף כמיל אבו רוקון (המתפ"ש) מנהל יחד עם גורמים נוספים מדיניות פרטית שאיננה עולה בקנה אחד עם מדיניות שר הבטחון.

כך גם באירוע היום בשומרון, כאשר גורמי פיקוד בכירים בחרו לפגוע במתיישבים ביצהר ולהרוס הבוקר 7 מבנים מתוכם 4 של בעלי משפחות, בעוד ביתו של המחבל עבד אל כרים שובלי שהשתתף ברצח הנערה רינה שנרב הי"ד עדיין עומד על תילו. על צה"ל לעסוק בביטחון ובניצחון. הפוליטיזציה והמדיניות העצמאית של כאלה שלא נבחרו על ידי העם מאחורי גבו של שר בטחון - חייבת להפסק".

"אנו משבחים אותך, כבוד השר, על שעצרת את החרפה. ממשלת ישראל מתקדמת לקראת ריבונות מלאה וסיום השלטון הצבאי על אזרחי ישראל תושבי יהודה ושומרון. על רקע זה יחידה צבאית שעוד מכנה את חבלי ארצנו 'שטחים' ומוגדרת כ'מתאם פעולות הממשלה' לא יכולה שלא להיות מתואמת עם מדיניות השר. אנו מצפים לתחקיר עומק ברמת הרמטכ"ל על סוגיית מתאם פעולות הממשלה בשטחים - והצגתו לציבור".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו