סוף לכדורגל בינלאומי בשנה הקרובה?

על פי דיווחים בכלי תקשורת באירופה, בארגון הבריאות העולמי הורו לבטל את כלל תחרויות הכדורגל הבינלאומיות בשנה וחצי הקרובות

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ח בניסן תש"פ

סוף לכדורגל בינלאומי בשנה הקרובה?-ערוץ 7
שחקני נבחרת ישראל. לא ישחקו עוד השנה?
צילום: פלאש 90

גל שני אלים יותר של קורונה בדרך לאירופה? במדינות רבות באירופה החלו להתאושש אט אט ובהדרגה מנגיף הקורונה כאשר מספר הנדבקים, המונשמים והמתים יורד מיום ליום. לאור זאת, במדינות רבות כולל איטליה וספרד שהיו מהנפגעות העיקריות בנגיף, החלו לתכנן את היום שאחרי וגם עולם הספורט נערך לכך.

בעוד בגרמניה שיחד עם ישראל הייתה למדינה האירופית שהגיבה בצורה הטובה ביותר לנגיף, כבר קבעו תאריך חזרה למשחקים, ה-9 במאי, בספרד, באיטליה ובאנגליה דנים כבר בתכנית הטובה ביותר לשם כך.

עם זאת, נראה כי האופטימיות של המדינות כולן בדבר חזרה לשגרה מוקדמות מדי, כאשר מדיווחים שונים עולה כי בארגון הבריאות העולמי חוששים מגל שני אלים יותר של הנגיף בחורף הבא.

על פי הדיווחים, החשש הרב של ארגון הבריאות העולמי מגל שני אלים יותר של הנגיף המבהיל בחורף הבא, הביא אותם להורות לראשי אופ"א, ארגון הכדורגל האירופי לבטל את כלל תחרויות הכדורגל הבינלאומיות בשנה וחצי הקרובות.

על פי דיווחים בתקשורת האיטלקית, השיחה בין ראשי ארגון הבריאות לראשי אופ"א לא התנהלה על מי מנוחות כשבאופ"א טוענים כי מדובר בהיסטריה ופאניקה שנועדה לכסות על עצמם ואין בבסיסה שום דבר אמת.

מדובר כאמור על משחקים בינלאומיים ולא על הליגות המקומיות שגם ככה זוכים להעדפה גדולה מצד אופ"א לסיים אותן העונה. עד כדי כך באופ"א נותנים עדיפות למשחקי הליגות המקומיות ולסיומן בצורה הספורטיבית ביותר, כששם כבר האריכו את לוח המשחקים האפשרי לעד סוף אוגוסט.

אל התחזית הקודרת של ראשי ארגון הבריאות העולמי מצטרפים גם מדענים גרמנים ויפנים שאמרו כי חזרת קהל למגרשים לא תתאפשר עוד למשך זמן רב ולמעשה עד אחרי עונת 2021. לדברי אחד מהמדענים הגרמנים, ג'ראלד האוג: "אי אפשר יהיה להכניס קהל לאצטדיונים בשנה וחצי הקרובות".

האוג, כמו המדענים היפנים שאמרו כי קיום האולימפיאדה בטוקיו בשנה הבאה לא אפשרית, אומר כי עד שיימצא חיסון לנגיף, לא יהיה אפשרי לקיים משחקים עם קהל.

בסביבה המדעית אגב טוענים כי מציאת חיסון שכזה תתאפשר רק בסוף השנה הנוכחית, ואולי אפילו לתוך השנה הבאה.

עם זאת, הודעות רשמיות שכאלה עדיין לא יצאו. אם ייצאו, יהיו אלה בעלות השלכות רבות באופן ישיר על ענף הכדורגל בפרט והספורט בכלל, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה מקצועית.

באופ"א כמובן מסרבים להודיע על החלטה חד-משמעית, כששם אף איימו בהטלת סנקציות כנגד מדינות אשר יכריזו על סיום העונה מבלי לשחק. כל שכן כאשר מדובר במפעלים האירופיים עליהם הם אחראים באופן ישיר כמו ליגת האלופות והליגה האירופית.

האם זהו הסוף של הכדורגל העולמי? בקרוב נדע יותר.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il