נטפליקס
נטפליקס צילום: ISTOCK

נטפליקס פרסמה השבוע דו''ח כספי שממנו עולה כי מספר המנויים בתשלום של שירות הסטרימינג זינק ברבעון הראשון של 2020 ב-22.8% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה.

נכון להיום, 182.86 מיליון בני אדם מחזיקים מנוי בתשלום, כאשר בשלושת החודשים האחרונים נוספו 15.77 מיליון מנויים חדשים, כמעט פי שניים מתחזיות החברה.

באתר ''כלכליסט'' דווח כי לצד הגדלת מספר המנויים, ההכנסות של נטפליקס עלו ב-27.6% והגיעו ל-5.77 מיליארד דולר.

ברבעון הנוכחי צופה נטפליקס גידול של 25.6% במספר המנויים לעומת הרבעון המקביל אשתקד, ל-190.36 מיליון איש, גידול של 22.8% בהכנסות ל-6.05 מיליארד דולר וגידול של 202.5% ברווח הנקי ל-820 מיליון דולר.

בשל מגפת הקורונה וחוסר הוודאות במדינות רבות בעולם, נטפליקס מציינת כי התחזית מבוססת בעיקר על ניחושים. ''המספרים האמיתיים יכולים להיות גדולים או נמוכים בהרבה, בתלות בגורמים רבים כמו מתי יחזרו אנשים לחייבים החברתיים שלהם וכמה אנשים יקחו הפסקה מהטלוויזיה אחרי הסגר".

"מעולם לא ראינו עתיד כל-כך אי-ודאי או מעורער", כותבת החברה בתחילת הדו"ח הכספי שלה. "נגיף הקורונה הגיע לכל פינה בעולם, ובהעדר טיפול רחב היקף או חיסון אף אחד לא יודע מתי המשבר הנורא הזה יסתיים. מה שברור הוא הגידול בעלות האנושית בכל הנוגע לאובדן חיים ומקומות עבודה, עם עשרות מיליוני מובטלים נכון לעכשיו".