פרץ עם ד"ר רון תומר. היום
פרץ עם ד"ר רון תומר. היוםצילום: דוברות מפלגת העבודה

ח”כ עמיר פרץ החל אתמול בסדרת פגישות לקראת כניסתו לתפקיד שר הכלכלה והתעשייה. פרץ מתכוון כבר עם כניסתו לתפקיד להוביל מדיניות שתתמודד עם נזקי משבר הקורונה שפוגע אנושות בתעשיה הישראלית.

בין היתר נפגש פרץ עם נשיא התאחדות התעשיינים ד"ר רון תומר ועם נשיא לה"ב (לשכת הארגונים העצמאיים). בימים הקרובים יפגש פרץ עם יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד ויחל בסדרת ביקורים ברחבי הארץ כדי לאמוד את נזקי המשבר הכלכלי של הקורונה.

ח”כ עמיר פרץ אמר, "המשק הישראלי נמצא באחת משעותיו הקשות. מעל למליון מובטלים, וענפים שלמים שהושבתו בעקבות נגיף הקורונה, דורשים טיפול מיידי. בכוונתי, מיד עם כניסתי לתפקיד, לפעול כדי להשיב את המשק לתפקוד מיטבי ככל שניתן. אבחן את הסכמי הייבוא של ישראל, ואעשה הכל כדי שתוצרת מקומית תתועדף".

"אני מתחייב להביא את השותפות הזאת עם התאחדות התעשיינים לקדמת הבמה. כל פתרון צריך להבנות יחד איתם, בשותפות ובשיח פתוח, וכך יהיה מעתה", הוסיף פרץ

נשיא התאחדות התעשיינים, ד״ר רון תומר, מסר, "כל רכש ישראלי משמעותו צמצום הפיטורים במשק. יש להפנות מיד את כל הביקושים הציבוריים לתעשייה ולמשק המקומי ולהפסיק את ההתמכרות ליבוא הזול. נעבוד עם שר הכלכלה והתעשייה על התאמת תקנות חובת העדפת תוצרת הארץ במטרה להעבירם כבר בחודש הקרוב. עמיר פרץ הוא האיש הנכון במקום הנכון והוא מכיר היטב את יכולות התעשייה הישראלית לחלץ את המשק מהמשבר".