הרב איתן אייזמן

הרב איתן אייזמן, מבכירי הרבנים בציונות הדתית ואביו של רב"ט ציקי אייזמן ז"ל, קורא להורים השכולים שלא להגיע ביום הזיכרון לבתי העלמין.

"מאז האסון שבני נהרג בצבא לפני 17 שנים, משתדל כל שבוע יחד עם רעייתי לפקוד את הקבר בימי שישי. אנחנו מבינים את הרגשות החשובים שכל הורה מרגיש כשהוא רוצה להיות ליד קבר בנו, בייחוד ביום הזיכרון, כשאלפי אנשים מחבקים את משפחות הנופלים ונמצאים איתם בבתי העלמין", אומר הרב אייזמן לערוץ 7.

הוא מוסיף כי "עם זאת, מצוות התורה היא 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם'. המילה מאוד - חשובה ביותר ומקיפה ביותר. לכן, כל מה שאנחנו רוצים זה רק להמשיך את מפעל החיים של הילדים שלנו. אין שום צורך או רצון שמישהו מאיתנו יידבק במחלה כתוצאה מזה שהוא רוצה לפקוד את קבר בנו. המגיפה המיוחדת הזו גובה קרבנות מאוד לא פשוטים. גם אלו שחולים ומבריאים אחר כך, עוברים ייסורים מאוד לא פשוטים. אנחנו חייבים להישמר ולהיזהר לטובת כולנו".

הרב אייזמן מספר על בנו. "הבן שלנו היה אחד הילדים המאוד אהובים על כל החבורה המיוחדת שהוא גדל בתוכה. הוא אהב מאוד לטפל בחיות, חברותי מאוד. כל הדברים המיוחדים הללו הפכו אותו לאדם מאוד דומיננטי בחברה. הוא אהב את הארץ, אהב לטייל, אהב את האנשים מכל גווני הקשת".

לדבריו, "התמודדות השכול היא אחת הקשות ביותר. קשה מאוד להסביר למי שלא עבר שכול את משמעותו. זה עולם אחר לחלוטין. אתה נמצא בתוך מעגל שבו נלקח ממך חלק גדול מהחיים שלך ואתה צריך לדעת להמשיך להתמודד. צריך הרבה עוצמות ותעצומות כוח כדי להתמודד".