בארה"ב, כך טוענים, נמצאו שני חתולים שחלו בקורונה. בתחילת התפרצות המגפה, רבים טענו כי חיות המחמד לא מסכנות את עצמן ואת בעליהן. אך האם משהו השתנה?

הווטרינר ד"ר רפי קישון היום (חמישי) שוחח עם גדעון אוקו ב-103fm והרגיע כשהסביר כי מדובר בנגיף ישן ומוכר ממשפחת הקורונה שאינו עובר לבני אדם.

לדבריו, "צריך להפעיל את ההיגיון העצמי שיש לכל אדם, אני לא חושב שהידיעה הזאת נכונה כי לא הוכיחו שהחתולים חלו בקורונה של בני אדם, אלא כתוב שבבדיקות מסוימות שנעשו נמצאה תגובה חיובית לקורונה. אבל כתוב בכתבה שד"ר ברטון אמרה שבדיקות הקורונה לבעלי חיים נעשות במעבדות וטרינריות ובבדיקות עצמן משתמשים בכימיקלים שונים מאשר בבדיקות לבני אדם, בהן יש מחסור בכמה מדינות, היא כבר רומזת שזה לא באמת הבדיקות הנכונות".

הוא הוסיף והסביר כי "לחתולים כבר מזמן ידוע, ומוכר שנים רבות, שיש מחלת קורונה שהיא מחלה שנקראת FIP והיא מחלת הצפק המדבקת בחתולים. נדבקים מזה רק חתולי רחוב וחצר שיכולים להעביר ולהדביק האחד את השני. זו אותה משפחת קורונה, היא כמובן מחלה שלא עוברת לבני אדם, גם לא לכלבים. לכן, כשעושים בדיקה וטרינרית לקורונה זה ייתן תוצאה חיובית". לסיום אמר ד"ר קישון כי "כתוב שהחתולים הראו סימנים נשימתיים, כל יום אני רואה במשך שנים רבות חתולים שיש להם בעיות בדרכי הנשימה. אל תדאגו".