מתחמי תיירות בשומרון לילדים עם צרכים מיוחדים

ראש המועצה יוסי דגן: "יש ילדים עם צרכים מיוחדים שיושבים בבית כבר למעלה מחודש ימים, הם חייבים לצאת ולהתאוורר''.

ערוץ 7 , כ"ט בניסן תש"פ

משפחת בלנקשטיין
משפחת בלנקשטיין
צילום: דוברות שומרון

חודשיים לאחר שנסגרו בצו הבריאות הלאומי, יזמה המועצה האזורית שומרון את פתיחתם של אתרי התיירות במועצה למשפחות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים.

בשבוע האחרון עבדו במועצה על פתיחת האתרים ואתמול (רביעי) קיבלו את האישורים המתאימים לכך ממשרד הבריאות.

"יש ילדים עם צרכים מיוחדים שיושבים בבית כבר למעלה מחודש ימים, הם חייבים לצאת ולהתאוורר", סיפר ראש מועצת שומרון יוסי דגן. ''החלטנו לנסות לפתוח את אתרי התיירות במועצה לאותן משפחות שיוכלו להגיע למתחמים לבקר בהן והכל על פי התקנות וההנחיות של משרד הבריאות".

בשומרון ישנם מתחמי תיירות מרווחים שאליהם יכולים להיכנס 4-5 משפחות יחד תוך שמירה על מרחק הן מהמשפחות האחרות והן מהמדריכים, ולכן הוחלט כי שמונה מתחמים כאלו ייפתחו לציבור ההורים המגדלים ילדים בעלי צרכים מיוחדים.

באגף לשירותים חברתיים של המועצה הסבירו כי הדרישה למצוא פתרונות לילדים עם צרכים מיוחדים עלתה מהשטח והמועצה נרתמה לנושא. יש למעלה ממאה משפחות שכבר נרשמו.

רמית בלנקשטיין, אמו של דביר בן התשע מהיישוב נופי נחמיה, אומרת כי "משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים מתמודדות עם מורכבויות רבות בימים אלו וההסתגרות בבתים היא אחת מהגדולות שבהם. ילד מיוחד משפיע על כל המערך המשפחתי.

''הפרוייקט המקסים של המרכז למשפחה מאפשר לנו לחזור למעט זמן לאווירה משפחתית מאוזנת וחוויתית. אנו רוצים להודות למרכז למשפחה על תשומת הלב האישית במהלך כל התקופה, על הרצון לסייע במה שניתן ומציאת פתרונות יצירתיים לרווחת המשפחות המיוחדות בשומרון טוב לדעת שאנחנו לא לבד".

ראש המועצה דגן מציין כי זהו חלק ממענה כולל לאוכלוסיות מיוחדות במועצה. "אנחנו בקשר עם הקשישים המתגוררים במועצה שמקבלים סיוע ככל האפשר, אנחנו בקשר עם העולים החדשים שזקוקים לעזרה בירוקרטית עם הביטוח הלאומי ואנחנו בקשר גם עם המשפחות שיש להן ילדים בעלי צרכים מיוחדים, שהם במרכז תשומת הלב שלנו. אני שמח שמצאנו פתרון עבורם, ומקווה גם בשבילן וגם בשביל כל עם ישראל שנצלח את המשבר הזה במהרה".