עמיר פרץ:
לא נאפשר סיפוח שיפגע ביציבות האזורית ובהסכמי השלום עם ירדן ומצרים

יו"ר מפלגת העבודה מסביר מדוע נכנס לממשלת נתניהו ובני גנץ, "לא יכולתי לשבת מנגד בגלל המצב הכלכלי"‎.

ערוץ 7 , כ"ט בניסן תש"פ

לא נאפשר סיפוח שיפגע ביציבות האזורית ובהסכמי השלום עם ירדן ומצרים-ערוץ 7
עמיר פרץ
צילום: Tomer Neuberg/Flash90

יו"ר מפלגת העבודה ח"כ עמיר פרץ הסביר הערב (חמישי) בראיון לחדשות 12 מדוע החליט להיכנס לממשלת נתניהו-גנץ.

"רק לא ביבי זאת בהחלט התחייבות ערכית מאוד מאוד משמעותית, לעולם לא נקבע בקווי יסוד תאריך שבו ראש ממשלה הולך לסיים את תפקידו", התגאה פרץ.

"אנחנו - מפלגת העבודה, ובני גנץ - החלטנו על הליכה אסטרטגית משותפת לפני הבחירות האחרונות במרץ, והיא מוכיחה את עצמה כי בוא נאמר את האמת - מי נמצא היום בחוסן לישראל? זו ממשלה שרוב החברים בחוסן הם חברים שחיו ונמצאים בתפיסת עולם דומה לשלי, ואני חושב באופוזיציה יש היום פחות כוחות כאלה, ואם יש לנו הזדמנות לבנות ולחזק את מדינת הרווחה דווקא בתקופה הזאת של משבר כל כך עמוק במשק, אני יכול לשבת מנגד?".

פרץ סיפר כי מפלגתו תסכל החלת ריבונות שתפגע ביחסי ישראל ומדינות האזור. ''אם יש ממשלה שהייתה זקוקה לסמן שמאלי בממשלה – זו הממשלה הזאת. וכפי שהיו כוחות בממשלה הזאת שיסחבו כמה שיותר לסיפוח יותר גורף ללא הסכמה וללא הידברות, אנחנו נהיה המכנה שיעשה הכול כדי לא לאפשר זאת, נדרוש הידברות ובדיקה של כל פרט ופרט ואני יודע לעשות זאת ולכם צריך שיהיה קול כזה, מוכרח שיהיה קול כזה שעומד מנגד כי אז אולי תהיה תוצאה מאוזנת".

"אני מאמין שלא נאפשר סיפוח שיפגע ביציבות האזורית ושיפגע בהסכמי השלום עם ירדן ומצרים ובהסכמים מדיניים אחרים, זאת נוסחה שקבענו תוך כדי התהליך", הוסיף.

מיש עתיד-תל"ם נמסר בתגובה לריאיון כי "מדינת ישראל לא צריכה ממשלה של 36 שרים על חשבון הציבור שבראשה עומד נאשם בשלושה כתבי אישום. כנראה שכשגילחת את השפם, גילחת באותה הזדמנות גם את הערכים שלך''.‎