הריסת בנייה לא חוקית
הריסת בנייה לא חוקית צילום: המנהל האזרחי

יחידת הפיקוח של המנהל האזרחי הרסה היום (חמישי) מבנים בלתי חוקיים שנבנו על ידי פלסטינים בשטח הארכיאולוגי 'ארמונות החשמונאים' שבאזור יריחו.

אתר ארמונות החשמונאים מהווה פנינה אדריכלית והיסטורית המזוהה עם פרק חשוב בהיסטוריה של ארץ ישראל עוד מימי בית שני. החפירות הארכיאולוגיות באתר החלו כבר בשנות ה-70, ובשנת 2016 החל פרויקט שימור האתר על ידי יחידת קמ״ט ארכיאולוגיה במנהל האזרחי ורשות העתיקות.

האכיפה היום מצטרפת למספר פעילויות אכיפה שהתבצעו בימים האחרונים במספר אתרים ארכיאולוגיים ברחבי יהודה שומרון.

כך בין היתר הרס המנהל האזרחי מבנה אשר הוקם בלב האתר הארכיאולוגי ׳ח'ירבת עליה׳ הממוקם בכניסה הצפונית ליישוב אפרת. כמו כן, הוחרם טרקטור אשר פעל בשטח האתר ׳חירבת חרוף׳ שבאזור חברון, וגרם נזק רב 'למערות הקולומבריום'. אתמול נעצרה בנייתו של מבנה בלתי חוקי שנבנה בשטח האתר בסבסטיה שבאזור שכם.

מנהל יחידת הפיקוח במנהל האזרחי, מרקו בן שבת, מסר: "הפעילויות שביצענו בעת האחרונה התבצעו במסגרת המאמצים הרבים של יחידת הפיקוח במנהל האזרחי למגר את תופעת הבנייה הבלתי חוקית ביהודה ושומרון ככלל, ובאתרים ארכיאולוגיים בפרט. אנו נמשיך לפעול על מנת לשמור על החוק ביהודה ושומרון בכל הכלים העומדים לרשותנו- זאת למען שמירה על נכסי מורשת לאומיים והיסטורית האזור״.

צילום: המנהל האזרחי
צילום: המנהל האזרחי