עימותים בגבעת ''קומי אורי''
נערים יהודים ניקבו צמיגים של רכב מג"ב סמוך ליצהר

עשרות נערים מנסים לעלות מחדש למאחז הבלתי חוקי. המקום הוכרז כשטח צבאי סגור. המשטרה: ''תינקט אכיפה חסרת פשרות''

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ט בניסן תש"פ

נערים יהודים ניקבו צמיגים של רכב מג"ב סמוך ליצהר-ערוץ 7
ניקבו צמיגים
צילום: דוברות המשטרה

נערים יהודים שניסו להקים מחדש את המבנים שנהרסו במאחז ''קומי אורי'' ליד יצהר, ניקבו הערב (חמישי) צמיגים של רכב משמר הגבול.

הנערים התקהלו במטרה לעלות מחדש לגבעה. כוחות המשטרה נחושים לאכוף את הצו הצבאי המגדיר את המאחז כשטח צבאי סגור.

במשטרה אמרו כי ''נגד כל מי שינסה לפגוע בלוחמים תינקט אכיפה נחושה וחסרת פשרות".

העימותים החלו כאשר כוחות מג"ב ומשטרה מנעו מבני משפחת זארוג לשוב לביתה ב''קומי אורי''. נריה זארוג, ילדיו ואשתו בחודש התשיעי להריונה, יחד עם משפחה נוספת, ביקשו לבנות אוהלים בכניסה למאחז, אך כוחות מג"ב ומשטרה מנעו זאת מהם.

נריה זארוג
צילום: אברהם שפירא

עו"ד נתי רום אשר מעניק למשפחות סיוע משפטי מטעם ארגון חוננו מסר "מרשי הגיע חזרה לביתו, הוא תושב קבוע במקום מזה מספר שנים והחוק קובע כי שטח צבאי סגור לא יחול על תושבים המתגוררים במקום.

''המשטרה ומג"ב פועלים בניגוד לחוק, תוך שהם מסרבים למרשי להיכנס לשכונת מגוריו, וזאת לטענתם כיוון שביתו נהרס והא כבר אינו תושב המקום", הוסיף רום. ''הפגיעה במרשי, האכיפה הבררנית והפגיעה בחרותו ובמשפחתו, באופן בררני, שכן משפחות נוספות מורשות להתגורר במקום ולהיכנס לשכונה, זהו המשך של התג המחיר המשטרתי. לא יתכן שמשטרת ישראל שצריכה להוות דוגמא ומופת תפר פעם אחר פעם את החוק, כך לא מטפלים בתופעות ובטח לא בעבירות בניה".

אמש הרסו כוחות של המנהל האזרחי, צה"ל ומשמר הגבול מבנה בלתי חוקי בגבעת ''קומי אורי''. מדובר על מבנה שנהרס בעבר ונבנה מחדש. שלשום הרסו כוחות הביטחון מבנים בלתי חוקיים בשתי גבעות הסמוכות ליצהר, "כיפה סרוגה" ו"תקומה".