הים מסתורי לא פחות מהחלל, ואולי אפילו יותר
הים מסתורי לא פחות מהחלל, ואולי אפילו יותר צילום: iStock

למרות שאנחנו כבר הצלחנו להגיע לירח ואפילו למאדים, המין האנושי עדיין לא הצליח לחקור עד הסוף את מעמקי האוקיינוס. ריכזנו עבורכם מספר דגים מרתקים שיגרמו לכם להסתכל מחדש על הים.

המכוער בעולם

לא כל דג זוכה בתואר המפוקפק "החיה המכוערת ביותר בעולם". בתחרות עולמית לה הצביעו אלפי גולשים מרחבי העולם הוחלט להעניק את הכבוד ל"דג הבועה" (Blobfish). הדג חי במעמקי הים ונמצא בסכנת הכחדה עקב הסתבכות ברשתות דיג. ואל תדאגו- כאשר הוא נמצא בתוך המים הוא נראה קצת יותר טוב.

צלופח או כריש?

הFrilled Shark שזכה לשם העברי הקליט "חסחוסן צלופחי" הוא אחת החיות המפחידות ביותר בים. מדובר בשילוב של כריש וצלופח עם מאות שיניים ובאורך של למעלה ממטר וחצי. למזלנו, היצור המפחיד הזה מעדיף להסתובב בקרקעית האוקיינוס, אבל לפני מספר שנים הוא צולם לראשונה ליד יפן.

הקופסא השוחה

השם של דגי הקופסא או ה"קופסינוניים" בעברית רומז שמדובר למעשה בדג בצורת קופסא. הצורה הייחודית של הדג מאפשרת לו לשחות ולזוז בין זרמי הים בצורה טובה יותר, אך למרות המראה החמוד שלו- לא מומלץ להתקרב אליו. כאשר הקופסינון מרגיש בסכנה הוא משחרר מיד רעל קטלני על כל מי שנמצא מסביבו.

קופסא מגונדרת
צילום: iStock

מטחנת המזון

הלאמפרי או הצמדאים הם מסוג היצורים שנראים נחמדים עד הרגע שבו הם פותחים את הפה. מדובר בדג ארוך וצר שמצליח לדחוס את האוכל שלו בצורה מזעזעת במיוחד. בפה שלו מסודרות 12 שורות של שיניים שיכולות להידבק אל הגוף של הקורבן ולמצוץ את דמו. ואם זה לא מספיק, לפני מספר שנים הייתה תופעה של נפילת צמדאים מהשמיים, כאשר הם נפלו משחפים שניסו לאכול אותם.

כמה זמן לוקח לצחצח שיניים כל יום?
צילום: iStock

השפם הענק
השפמנון הענק הוא אחד הדגים הגדולים והמפחידים בעולם. הוא יכול להגיע לאורך של 2 מטרים ומשתמש בשפם הענקי שלו בשביל לזהות תנודות במים וטרף אפשרי. השפמנון נוהג לטרוף דגים קטנים אבל כשהוא רעב הוא מסוגל לאכול גם ברווזים ואפילו בני אדם.

אוכל אפילו בני אדם
צילום: iStock

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו