מחאת האמנים ואנשי התרבות
אביב גפן לנתניהו: ''בוא ניפגש''

מאות השתתפו בהפגנה בכיכר רבין ודרשו מהממשלה להגן על עולם התרבות והאמנות מפני קריסה בעקבות משבר הקורונה.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ט בניסן תש"פ

אביב גפן לנתניהו: ''בוא ניפגש''-ערוץ 7
אביב גפן על הבמה
צילום: דוברות

מאות בני אדם השתתפו הערב (ה') במחאת האמנים בכיכר רבין בתל אביב, שהתקיימה תחת הכותרת ''לא מכבים את האור על התרבות''.

אנשי תעשיית התרבות, האירועים והמופעים חתמו על עצומת ענק הדורשת מהממשלה להגן על עולם התרבות והאמנות מפני קריסה בעקבות משבר הקורונה.

יוני פיינגולד, יו"ר איגוד האמרגנים ומפיקי הבמה, אמר כי "תחום התרבות והאירועים שנפגע פעם אחר פעם בעקבות משבר בטחוני או חרם בינלאומי קיבל הפעם את המכה הקשה ביותר. לא ניתן שהענף יישאר מאחור כשכל ענפי המשק מקבלים מענה, לא ניתן למחוק את התרבות והאירועים בישראל ולא נכבה את האור על 150,000 עובדים".

הזמר אביב גפן אמר בהפגנה כי "חבל התלייה מתהדק סביב צוואר התרבות בישראל, תשעה חודשים זה זמן בלתי אפשרי אם רוצים שקט אין לנו בעיה, אם זה שקט מאורגן. שקט לא מאורגן יהפוך לרעש של כאוס ברחובות. אדוני ראש הממשלה, אני קורא לך מכאן, בוא ניפגש".

צילום: ללא קרדיט

אלירן ברדוגו, מפיק אירועים, פנה גם הוא לנתניהו: "אדוני ראש הממשלה, הענף שלנו תמיד היה שם, התייצבנו ראשונים כשנקראנו, בין אם זה שמחה או אסון, בימי חג או בימי אבל, בהתנדבות לצד עבודתנו היומיומית. תמיד היינו שם בשבילכם והיום אנו מבקשים שאתה תהיה שם בשבילנו. למעלה מ-150 אלף מובטלים מתעשיית התרבות והאירועים ללא אסטרטגיית יציאה. אנחנו הטכנאים, התאורנים, המפיקים, הברמנים, הבמאים, המאבטחים, האמנים, הנגנים, עובדי הניקיון, הנהגים וכל מי שאחראי לשמור על השפיות הלאומית.

''אנחנו היינו הראשונים להסגר ונהיה האחרונים לשוב ולעבוד. היום אנחנו אלו שבצרה ומבקשים ממך לעזור. אדוני ראש הממשלה שלי אנא. אל תכבה עלינו את האור", ביקש ברדוגו.