הלווית הרב ישעיהו הבר
"מלאך הצטרף לשמיים"

יו"ר ארגון "מתנת חיים" שנפטר מקורונה בגיל 55 הובא למנוחות בירושלים. בנו ספד: "אבא עבר הרבה ייסורים, מעולם לא ירד החיוך מהפנים".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ל' בניסן תש"פ | עודכן: 11:38

הרב ישעיהו הבר זצ''ל, יו"ר ארגון ''מתנת חיים'' שנפטר מנגיף הקורונה, הובא למנוחות הלילה (שישי) בירושלים. מסע ההלוויה יצא מבית ההלווית 'שמגר' להר המנוחות בגבעת שאול.

הרב הבר בן ה-55 אושפז במצב קשה בבית החולים בירושלים לפני כשבועיים. אמש נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. הוא הותיר אחריו אישה ושני ילדים.

"כמה אבא עזר לכל אחד בלי סוף, בשלום בית, בכסף, בעצה טובה, בהקשבה", ספד לו בנו באמצעות הטלפון, בשל העובדה שהמשפחה נמצאת עדיין בבידוד. "הכיל את כולם בלב הענק שלו. כל אחד יכול להגיד שהוא החבר הכי טוב שלו''.

"אבא עבר הרבה ייסורים בחיים שלו, הרבה שנים עד שזכה לילדים. התקופה של הדיאליזה, השתלת כליה, וגם כשהעלילו עלילות על העמותה - מעולם לא ירד החיוך מהפנים שלו. תמיד הוא היה חזק, תמיד חיזק את כולם. גם אנשים שעשו לו עוול, הוא מחל להם".

הבן סיפר: "הוא היה אומר 'יהודים שצריכים אותי - אני לא מסוגל להגיד לא'. כולם הרגישו שהוא רק בשבילם. אמא ביקשה להגיד תודה לכל האנשים שהתפללו לשלומו, שהיו לצידו בתקופה הזאת ולבית החולים הדסה, לצוות הנפלא ולרוטשטיין שעשו הכל בשבילו".

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו ספד: ''איזה חבר היית, כולך לב, כולך תורה, חיוך גדול, כולך טוב, איך אמרת תמיד? 'לא כדאי לאנשים לעמוד לידי כי רגע אחד יעמדו ויתנו לי כליה', אמרת שהקדוש ברוך הוא נותן לבני אדם לב אחד, כבד אחד, אבל שתי כליות כדי שיוכל לתת אחת. אתה את שלך נתת ואתה גרמת לאחרים לתת לאחרים''.

''עם כל הייסורים והקושי, אתה לא מצליח ללכת זקוף אבל העמידה שלך ישרה, מסורה, כל כולך נתינה. איזה אדם היית, אדם שלם בתורה, אדם שלם בלב, אדם שלם במסירות, איזה אדם מופלא. התהלכת בינינו כאן ותמיד החיוך על פניך''.

הרב לאו הוסיף: ''הדמעות בשעתיים האחרונות יורדות וזולגות, חונקות את הגרון. ריבונו של עולם, אנחנו לא מבינים, אין לנו שאלות עליך, אבל יש לנו בקשה ממך - אל שיירת מלאכי רחמים שמסתובבים כעת בשמיים מצטרף מלאך, אברהם ישעיהו, זה הזמן שלנו לעמוד ולבקש 'מכניסי רחמים, הכניסו רחמינו לפני בעל הרחמים, השתדלו והרבו תחינה', שהקב''ה יסיר מעמו, מעולמו, את הכאב הזה, את המוות הזה''.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד לרב הבר: "אני מבקש להביע צער עמוק על פטירתו. הרב הבר עצמו עבר השתלת כליה, והוא הטמיע בקרב הציבור הרחב את המודעות לחשיבות התרומה. בד בבד הוא פעל לחבר בין התורמים לנתרמים, וליווה את התהליך לכל אורכו. בזכותו זכו מאות אנשים בישראל לחיים חדשים.

"הרב הבר היה מופת של אנושיות, חסד וערבות הדדית. כולנו קיווינו שיחלים מן הקורונה, אך לדאבון ליבנו הוא הלך הערב לעולמו. תנחומיי העמוקים מסורים למשפחתו", דברי נתניהו.

יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר: "כל כך הרבה חסד וסולידריות הפיץ הרב ישעיהו הבר ז״ל. בשליחותו מעוררת ההשראה קידם תרומת איברים לחולים ואת ערך הרעות בחברה הישראלית. ההורים, הילדים, האחים והאחיות שחבים את חיי יקיריהם, וכולנו, שהתרשמנו מעוצמת הנתינה שלו לקהילה, כואבים הלילה את פטריתו מנגיף קורונה".טוען....

הרב ישעיהו הבר הציל את חייהם של מאות בני אדם במסגרת עמותת ''מתנת חיים'' שאותה הקים כדי לעודד תרומת כליה. כ-800 תרומות כליה ניתנו בזכות פעילותו של הרב הבר, מושתל כליה בעצמו.

הבר נולד בתל אביב ולמד בישיבת פוניבז'. בשנת 2009 ייסד את עמותת מתנת חיים לאחר שנאלץ לעבור בעצמו השתלת כליה. הבר קיבל את "אות הנשיא למתנדב" לשנת 2014 ובחודש מרץ 2016 הוענק להבר אות מגן שר הבריאות למתנדבים מצטיינים.