יאיר רביבו: יהיו זיקוקים בעיר לוד

ראש עיריית לוד מסביר מדוע החליט לקיים את מופע הזיקוקים ביום העצמאות, ''סמל של גאווה לאומית ומקומית''.

יאיר רביבו , ל' בניסן תש"פ

יאיר רביבו: יהיו זיקוקים בעיר לוד-ערוץ 7
זיקוקים
צילום: ISTOCK

על רקע השיח ביממה האחרונה בעניין הזיקוקים בערב יום העצמאות, ולאחר ששקלתי את הנושא החלטתי כי אנו נקיים את מופע הזיקוקים בלוד שעלותו מסתכמת ב-60 אלף שקלים בלבד, מתוך מיליון שקלים - תקציב שיועד לחגיגות העצמאות שבוטלו השנה.

אשמח לשתף אתכם בשיקוליי:

1. כראש עיר אני רואה את תפקידו של מנהיג נבחר לקבל החלטות גם אם אינן מוסכמות על כולם. אחרי הרבה שנים בתפקיד הוכחתי את איתנותה הפיננסית של העיר והיכולת גם לשרת אתכם ומבלי להיכנס לעולם לגירעון. פשוט מחלקים את התקציב נכון.

2. אני מאמין כי בעת הזאת, דווקא בעת הזאת, מחובתנו לשמח את תושבי לוד. מרבית מתושבי העיר ספונים כמעט חודשיים בבתיהם וכל פעילות שמפיגה מעט מהמתח ומעלה את המורל היא חיובית, בעיקר לנפש.

קיבלתי החודש אלפי תגובות מכם, לרבות מחולי קורונה, כיצד רכבי המוסיקה שהפעלנו ריגשו אותם וסייעו להם להתמודד עם המצב ההזוי שנכפה על כולנו.

3. זיקוקין הפכו לסמל של גאווה לאומית ומקומית. אם נאלצנו לבטל לראשונה מקום המדינה את החג הלאומי שלנו, אז לפחות נשאיר את השריד המרכזי לחגיגות שהוא הזיקוקין, וכאמור בתקציב נמוך, והשנה לא רק במוקד אחד אלא ב-4 מוקדים בכל קצות העיר, כדי שכולם יוכלו להינות (במערב, בגג הקניון בגני אביב. במזרח, בגג המרכז המסחרי בגני יער. בצפון, בגג בית העירייה החדש ברחוב גולומב. בדרום ובמרכז, בגג מגדל הקיסר בקניון).

4. אם יש משהו פופוליסטי זה שאומרים שמעבירים את תקציב הזיקוקין לניצולי שואה/קשישים/משפחות רווחה. אוי לרשות שאמורה להשקיע מיליוני שקלים בתחומים אלה אם היא נזקקת לשם כך לסכום הזה של הזיקוקין. ומי אמר שאותם אנשים לא רוצים ליהנות גם ממופע הזיקוקין לצד אלפי מנות המזון שחילקנו החודש?

ומה באשר לשאר התושבים שכן רוצים ליהנות מתרבות, ממופעים ומזיקוקים? ובעיקר, חשוב שתכירו, שלכל תחום יש את ההקצבה שלו כך שזה ממש לא רציני להתחיל להגיד נעביר מפה לשם.

בקיצור, איני מתנצל על החלטתי, אני אמשיך לשרת אתכם ולהיות קשוב למה שאתם צריכים ורוצים. רק חבל שפספסנו רגע אחד שבו כל הארץ בשעה 22:10 ביום שלישי הבא היתה אמורה להיות מוארת ושמחה. לא נורא, אנו מפרגנים לכל תושבי המרכז, ומזמינים אותם להביט לשמי לוד, בהיותנו כמעט היחידים שנאיר את השמים.

שיהיה בע"ה חג עצמאות שמח לוד.