מדהים: מסכות פנים אנושיות

אדם אחד הצליח ליצור מסכה שנראית בדיוק כמו הפנים שלו, והתוצאה מדהימה

מתנאל ראט , ל' בניסן תש"פ

מדהים: מסכות פנים אנושיות-ערוץ 7
בקרוב אצלנו?
צילום: iStock

בחודשים האחרונים רוב העולם התחיל להסתובב עם מסכות, אבל יש כאלו שמעדיפים שהמסכה שלהם תהיה כמה שיותר דומה לפנים אנושיות.

לפני כשבועיים הימם היזם ומומחה האפקטים ללסטיין את עוקביו בטוויטר כאשר חשף מסכה אנושית הנראית זהה לחלוטין לפניו. ללסטיין, שעבודתו העיקרית קשורה לפיתוח אביזרים לסרטים יפניים, התפנה לאחרונה לפרויקט חדש- יצירת מסכה אנושית ככל האפשר.

המסכה עוצבה על פי הפנים של ללסטיין עצמו והודפסה על ידי מדפסת תלת מימד ייחודית שהצליחה ליצור מסכה הדומה כמעט לחלוטין לפנים המקוריות. את תהליך הייצור המפורט של המסכה ללסטיין שומר כמובן לעצמו, אבל הוא ציין שהוא השתמש גם בסורק פנים ייחודי בצורה שתאפשר לו ליצור גם מסכות דומות בעתיד.

המסכה האנושית התפרסמה במהירות ברשתות החברתיות כאשר היו כאלו שאף הציעו להשתמש במסכות כאלו כנגד מצלמות אבטחה שפועלות על פי זיהוי פנים. בשנים האחרונות, טכנולוגיית זיהוי הפנים הפכה לנפוצה במקומות רבים על מנת לזהות חשודים או למעקב וייתכן שמסכות אנושיות המאפשרות "לשנות" את הפנים של מי שחובש אותן.

ללסטיין עצמו הצהיר שהוא משתמש במסכה בעיקר בשביל לעצום עיניים ולנמנמם קצת במהלך שיחות ועידה מקוונות ארוכות מדי בהן הוא משתתף בזמן האחרון.

אז האם בקרוב נוכל גם אנחנו להסתובב ברחוב עם מסכות פנים אנושיות? נקווה שעד אז הקורונה כבר תגמר ונוכל לצאת עם הפנים האמיתיות שלנו.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם