הקומבינה של "יש עתיד-תל"ם"

בסיעת "יש עתיד-תל"ם" תוקפים את "עושק הקופה הציבורית", אך ממשיכים לקבל מימון מפלגות גם עבור שני הח"כים שפרשו מהסיעה, הנדל והאוזר

ערוץ 7 , ב' באייר תש"פ

יאיר לפיד
יאיר לפיד
צילום: קובי ריכטר/TPS

במסגרת שורת תיקוני החקיקה שאמורים להתבצע בימים הקרובים יועבר גם תיקון לחוק שיאפשר לסיעת "דרך ארץ" של חברי הכנסת צבי האוזר ויועז הנדל לקבל מימון מפלגות שוטף לפעילות הסיעה.

תיקון החקיקה הזה הוליד מתקפות מצד סיעת "יש עתיד-תל"ם" בטענה שתיקון החוק מהווה עוד דוגמה לשחיתות ובזבוז של כספי ציבור שכרוכים בהקמת הקואליציה הנוכחית.

אולם, מבדיקה שנערכה בנושא, התגלה שכיום מקבלת סיעת יש עתיד-תלם מימון בגובה המגיע לסיעה של 18 ח"כים, זאת בשעה שבפועל מונה הסיעה 16 ח"כים בלבד.

התיקון לחוק שמבקשים חברי הכנסת של סיעת "דרך ארץ" הוא רק ניסיון למנוע את הלקונה בחוק שמנסים לנצל ב"יש עתיד", ולהעביר את המימון למי שהוא באמת מגיע לו.

גורמים בקואליציה אומרים, "ביש עתיד מדברים כל היום על שחיתות ובזבוז כספי ציבור בזמן שהם עצמם עושקים את הקופה הציבורית. הם מצאו לקונה בחוק ומחזיקים מעל לחמישה מליון ש"ח בחזקתם, כספים שמגיעים לסיעת דרך ארץ. הקואליציה תסגור את הפרצה בחוק ותייצר שוויון בין כל סיעות הכנסת באשר למימון מפלגות".