עימותים קשים בהפגנת סוחרי השוק

סוחרי שוק מחנה יהודה מקיימים הבוקר (ראשון) הפגנת מחאה במתחם השוק בעקבות החלטת הממשלה להותיר את השוק סגור גם השבוע.

המשטרה מנסה לפנות את המוחים ומאיימת ברישום דו"חות. במקום נרשמים עימותים בין השוטרים לסוחרים ואחד ממשתתפי המחאה נעצר והוכנס לניידת משטרה. יו"ר ועד סוחרי השוק, טלי פרידמן, זומנה לחקירה במשטרה.

יו"ר ועד סוחרי השוק טלי פרידמן: "ארון באיקאה חיוני ממלפון בשוק?"

לקראת ההפגנה אמרה פרידמן, "ממשלת סאלח שבתי המנותקת התעוררי ואפשרי לנו לפתוח את השוק. שכחתם מי חיוני לאזרחים, אתם יורקים לנו בפנים".

"ממשלה שמאפשרת לספרים ומכוני יופי לשוב לעבוד כדי שלא יעבדו בשוק שחור ויעשירו את קופת המדינה, ולא מפני שהם חיוניים ולבטח שלא בשל יכולתם לשמור על הנחיות משרד הבריאות", טענה.

"הזלזול מצד הממשלה בנו אנשי השווקים, חצה כל גבול", הבהירה פרידמן, "בעלי הסופרים סופרים את השטרות ואנחנו סופרים את החובות. בפעם הבאה שפוליטיקאי כזה או אחר יגיע לכאן לקושש קולות לקראת הבחירות, נגרש אותו בבוז צורם. שיחפשו תומכים באיקאה ובסופרים".

ראש עיריית ירושלים משה ליאון כתב, "אני תומך בסוחרי השוק ומחזק את ידם בשעות קשות אלו".

"שבועות האחרונים אני פועל רבות למען פתיחתו שוק מחנה יהודה וסבור כי אין סיבה שמתחמים אחרים יפתחו והשוק לא. הגשתי תכנית מסודרת לפתיחת השוק והצעתי יותר מפעם אחת שהעירייה תיקח אחריות בשוק על השמירה על הנחיות משרד הבריאות".

"אני מקווה שהממשלה תאשר בהקדם את פתיחת השוק שמהווה מקור פרנסה למאות משפחות ירושלמיות. אני מבטיח לכם סוחרי השוק ותושבי ירושלים שלא ארפה עד שנפתח את השוק מחדש. תהיו חזקים. אוהב אתכם".

יו"ר תנועת התעוררות וחבר מועצת העיר ירושלים, עופר ברקוביץ', שהשתתף במחאת הסוחרים אמר במהלך המחאה כי לא יעלה על הדעת שממשלת ישראל תמשיך בהחלטה הפוגענית שלה לסגור את שוק מחנה יהודה ולפגוע בפרנסתם של הסוחרים, לדבריו, "מהיום הראשון טענו שאפשר לנהל את המכירות במחנה יהודה בהתאם להנחיות משרד הבריאות והשמירה על כללי הריחוק החברתי. גם היום ניתן לעשות זאת על פי עקרונות 'התו הסגול'. לא נשלים עם פגיעה בסוחרים. הסיכון הכלכלי-חברתי שנוצר כתוצאה ממשבר הקורונה הופך לקריטי לא פחות מהסיכון הבריאותי. אנשים רבים כעת נתונים בסכנת מוות מדיכאון חרדות ופגיעה בפרנסה ורעב. זהו סיכון אמיתי שהממשלה חייבת להתייחס אליו ולהורות על פתיחת השוק באופן מידי".

ברקוביץ: החלטה הפוגענית לסגור את שוק מחנה יהודה

צילום: חזקי ברוך
צילום: חזקי ברוך
צילום: חזקי ברוך
צילום: חזקי ברוך