ח"כ קטי שטרית: "לאשר בדחיפות הנגשת מערת המכפלה"

ח"כ קטי שיטרית פנתה ליו"ר וועדת חוץ וביטחון ח"כ גבי אשכנזי בבקשה לקיים דיון דחוף בנושא ולקבוע לוחות זמנים ברורים למהלך.

ערוץ 7 , ב' באייר תש"פ

ח"כ קטי שטרית
ח"כ קטי שטרית
צילום: חזקי ברוך

על רקע הלחץ על שר הביטחון נפתלי בנט לחתום בטרם יעזוב את תפקידו על צו ההפקעה שיאפשר את הנגשת מערת המכפלה, פנתה חברת הכנסת קטי שיטרית ליו"ר וועדת חוץ וביטחון ח"כ גבי אשכנזי בבקשה שיכנס מיידית דיון דחוף בנושא.

מטרת הדיון אמורה לוודא את האישור הסופי של ההנגשה, לדאוג שהצו ייחתם, ולגזור לוחות זמנים במטרה שהמערה אכן תונגש במהירות ובזמן.

במכתבה מזכירה ח"כ קטי שיטרית שמאז כניסתה לכנסת היא מקבלת עשרות פניות מנכים ביניהם נכי צה"ל, נכי פעולות איבה, אנשים מבוגרים, ערבים מקומיים ורבנים גדולים המבקשים לסיים את הסאגה ולהביא להנגשת המערה.

בין היתר היא מזכירה את הראשון לציון הרב בקשי דורון שרק השבוע נפטר מנגיף הקורונה. אשר תמונתו מתקשה לעלות למערת המכפלה ונגרר בביזיון על ידי חיילים התפרסמה ועוררה רעש גדול. מאז הרב פעל רבות ואף פנה במכתב אישי לראש הממשלה בנימין נתניהו שיאשר את ההנגשה במקום.

במכתבה ליו"ר הוועדה מזכירה ח"כ שיטרית את הדיון המיוחד שיזמה בחודש פברואר האחרון בו הייתה תמימות דעים אודות הצורך בהנגשה, וכן את התחייבותו של יו"ר הוועדה להמשיך ולעקוב אחרי ההתקדמות ולקיים דיון נוסף תוך חודשיים, מועד שכבר עבר.

מארגון בצלמו השותף במאבק נמסר, "לנכים ולמבוגרים אין עוד זמן לחכות. אנחנו קוראים לדרג המדיני ולשר הביטחון לחתום בהקדם על צו ההפקעה ולא לפחד מאיומי הליגה הערבית או ארגוני חרם שונים לקדם נגדנו הליכים באו"ם. ההנגשה הנה צורך הומניטרי דחוף אשר יקדם את השלום בין העמים".