מחריף הקרב בצמרת המערכת המשפטית

ממלא מקום פרקליט המדינה פנה למבקר המדינה בנוגע לבדיקה שערך הקשורה במעורבותו של היועץ המשפטי לממשלה בפרשת הרפז.

ערוץ 7 , ב' באייר תש"פ

מחריף הקרב בצמרת המערכת המשפטית-ערוץ 7
אביחי מנדלבליט
Photo by Tomer Neuberg/FLASH90

ממלא מקום פרקליט המדינה, דן אלדד, פנה היום (ראשון) למבקר המדינה מתניהו אנגלמן בנוגע לבדיקה שהוא עורך בעניין היועץ המשפטי לממשלה בההקשר לפרשת הרפז.

בין היועץ לממלא מקום פרקליט המדינה קיימת מתיחות מאז הודיע אביחי מנדלבליט בשבוע שעבר כי קיימת מניעה משפטית להאריך את כהונתו של אלדד. "עמדתי המשפטית היא כי לאור מאפייניו המיוחדים של התפקיד, בהיעדר ועדת איתור, עמדת היועץ המשפטי לממשלה ביחס למינוי היא בעלת משקל משמעותי, וניתן לסטות ממנה רק מטעמים כבדי משקל ביותר".

"למרבה הצער, בחלוף קרוב לשלושה חודשים ממועד המינוי, עמדתי המקורית, אשר התבססה על היכרתי עם עו"ד אלדד ועם עבודתו, לפיה הוא איננו מתאים למלא תפקיד זה, רק התחזקה לנוכח התנהלותו בהיבטים שונים כממלא מקום פרקליט המדינה", קבע מנדלבליט

מ"מ פרקליט המדינה תקף את ההודעה בחריפות ואמר, "מהיום הראשון למילוי המקום עשה אביחי מנדלבליט כל דבר אפשרי על מנת לחבל בעבודתי, ולהפריע לתפקודי התקין. כעת הוא מלין על תוצאות התנהלותו שלו".

"אמון הציבור במערכת המשפט חשוב מכבודי האישי. על כן, תגובתי, בשלב זה, מצומצמת. בהמשך אגיב לכל טענה, חסרת שחר ככל שתהיה, גם אם היא נכתבה לצערי על ידי היועץ המשפטי לממשלה. לפני החג הגיעה ללשכתי פנייה מעיתונאי, העוסקת בעניינו של אביחי מנדלבליט. כדי שאוכל להשיב לפנייה ביקשתי לבחון את החומר הקיים מהעבר בנושא זה בלשכת פרקליט המדינה. מהחומר עלתה לכאורה תמונה מדאיגה בכל הנוגע לטיפול בעניינו של מנדלבליט. בימים האחרונים עדכנתי את הגורמים הרלוונטיים בדבר כוונתי להעמיק חקר בנושא בטרם אשיב לפנייה", הוסיף.