עפיפון סיני מאש בלוד
עפיפון סיני מאש בלודצילום: באדיבות המצלם

ראש העיר לוד יאיר רביבו פרסם מסר מאיים לתושבי העיר הערבים, והבהיר כי ייאבק באירועי הטרור שגוברים בתקופת הרמדאן.

''קודם כל נפתח בברכת רמדאן כרים לתושבינו המוסלמים", כתב רביבו בפייסבוק. ''וכעת בטון כועס וגוער: לא נסבול את ירי הזיקוקים, הנפצים והעפיפונים הסיניים מאש. זה מסוכן, זה לא חוקי וזה פשוט מקומם''.

לדבריו, החג החשוב של המוסלמים נתפס בהקשרים שליליים אצל הציבור הכללי, וחבל על כך. רביבו סיפר כי המשטרה תפסה אתמול 1400 נפצים, ''ואנו נעניש בחומרה כל מעשה שכזה. ילד שייתפס - יחטפו גם הוריו שאיפשרו לו לעבור על החוק במקום שיהיה בבית.

''זה נכון לכל יום ובפרט הערב, ערב יום הזיכרון, אני מתריע שאוי ואבוי למי שיפגיז, תשאלו את החכמולוג שעשה את זה לפני שנתיים בצפירה ונתפס באותו לילה ונענש ביד קשה''.

עפיפון סיני מאש בלוד

רביבו קרא למנהיגי הציבור ולאנשי הדת לא להפסיק לדבר על הנושא כפי שהם עושים בימים האחרונים.
''אני קורא לציבור לשלוח לי הודעה פרטית על כל מי שהם יודעים שמוכר את החומרים המסוכנים או שמחבל בהם. פרס גבוה יוענק אישית ממני לכל מי שיסייע במאבק בפשיעה הזו''.

''ולכם ציבור יקר, אני מבקש המון סבלנות, זה מאבק עיקש, המשטרה והעירייה עובדים בשבילכם מסביב לשעון כדי לאפשר לכם איכות חיים'', הוסיף ראש העיר לוד.

אמש נחת עפיפון תבערה זעיר על גג בית בשכונת נווה נוף בלוד. התושבים המודאגים דיווחו על כך למוקד 100 של המשטרה ולמוקד העירוני. לפי שעה לא נפתחה חקירה ולא נעצרו חשודים.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי מדובר ב"בלון סיני" ולא מדובר באירוע פח''ע או פלילי.