לוסי וגורי
לוסי וגורי צילום: שי בכר

גורי אלפי ולוסי איוב יובילו את "חוגגים עצמאות", המשדר המרכזי של יום העצמאות ב-כאן 11 החל מהשעה 13:00.

במשדר שיתפרש על פני שש שעות עד השעה 19:00 יתארחו בין היתר רן דנקר, דודו טסה, הדג נחש, נלי תגר, גלית חוגי, מדליקת המשואה עדי אלטשולר, ושחקני הסדרה "שטוקהולם", דב גליקמן וששון גבאי שהפרק הראשון של העונה השנייה שלה ישודר במהלך היום.

במהלך יום השידורים תשודר כתבה על ביקורם של כוכבי הסדרה "קופה ראשית" בבסיס צה"ל, שיחד עם החיילים ארזו מזון לקשישים נזקקים, תכנית מיוחדת של שחר חסון ויוחאי ספנדר שבה הם לוקחים על עצמם לחגוג כמו שצריך עם משפחת עולים חדשים ביום העצמאות הראשון שלהם בישראל.

למרות הקורונה ולמרות הבידוד הם עושים להם חגיגה אמיתית עם דגלים, על האש ובימת בידור מפתיעה. תכנית נוספת שתשודר היא "ארוחת ארבע" עם השף ברק יחזקאלי שיארח את השף ניר מסיקה.

בשעה 16:00 ישודר בשידור חי טקס פרסי האקדמיה לטלוויזיה בהנחיית ירון ברובינסקי ומאיה אלקולומברה. בטקס השנה יחולקו 53 פרסים ובצל משבר הקורונה - הזוכים יעלו לשאת דברי תודה בשיחות וידאו. תאגיד השידור הישראלי, על שלוש שלוחות הטלוויזיה שלו (כאן 11, מכאן וכאן חינוכית) - מועמדים למספר שיא של 69 פרסים.

בפרס מיוחד על הישגים מיוחדים יזכה השנה אירוע האירוויזיון 2019 שנבחר ע"י איגוד השידור האירופאי כטוב ביותר בעשור האחרון. מדובר בהפקה הטלוויזיונית הגדולה ביותר שנעשתה בישראל ואשר נצפה ע"י יותר מ 150 מיליון צופים ברחבי העולם. אירוע חדשני ופורץ דרך באופן בו הונגש לאוכלוסיות מוגבלות.