ערב לזכרם של חללי צה"ל והמסלולים החרדים, המותאם לציבור החרדי, התקיים הערב (שני) באולם "היכל שלמה" בירושלים.

עמותת נצח יהודה יוזמת את האירוע בשיתוף עם האגף הביטחוני חברתי במשרד הביטחון, מנהלת החרדים הצבאית בצה"ל ועיריית ירושלים.

האירוע מוקדש לזכרם של חללי צה"ל החרדיים, כולל משרתי הנח"ל החרדי הראשון, שהוקם בתחילת שנות ה-60 ונסגר אחרי מלחמת יום כיפור, וחללי המסלולים החרדיים הקיימים כיום בצה"ל.

בעצרת משתתפים רב העיר ירושלים הרב שלמה עמאר, הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, שר הפנים אריה דרעי, ראש העיר ירושלים משה ליאון וחברי מועצת העיר אריה קינג ויונתן יוסף, האמן ישי ריבו.

יוסי לוי, מנכ״ל עמותת "נצח יהודה" שמלווה את כלל החיילים החרדים במסלולים החרדיים בצה״ל, אמר כי "יש לנו זכות לקיים בפעם השניה בתולדות מדינת ישראל ערב ייחודי לזכרם של חללי צה"ל והמסלולים החרדיים. אלפי חיילים חרדים תורמים מדי יום ביומו להגנת העם והמדינה, יחד עם שמירה על זהותם ואורח חייהם החרדי. ערב הזיכרון יועד והותאם לציבור החרדי, מה שמאפשר לציבור החרדי לציין את היום הזה בדרכו הייחודית. אנו מודים לצה"ל ומשרד הביטחון על תמיכתם ביוזמה ועל התגייסותם לטובת המיזם".

אודי דרור, ראש החטיבה לגיוס ומסלולים תורניים במשרד הביטחון אומר כי "בתקופה מאתגרת זו אנו רואים את השכול כגורם מאחד בין הציבור החרדי, צה"ל ומערכת הביטחון והחברה הישראלית לגווניה. פעלנו לחבר את משפחות חללי הנח"ל החרדי ההיסטורי עם חללי היחידות הלוחמות החרדיות בהווה מגדוד נצח יהודה והמסלולים החרדיים. יחד נזכור את הנופלים הנצורים בליבנו, אילו שבמותם ציוו לנו את החיים. בימים שהזיכרון והשכול נמהלים בשמחת העצמאות אנו נמשיך לפעול יחד לחיזוק עוצמתם של צה"ל ומדינת ישראל".